Reklama
https://h2poland.com.pl/

Innowacyjny Dom – dystrybutor pomp ciepła marki Thermatec

Firma Innowacyjny Dom termomodernizacjami i odnawialnymi źródłami energii zajmuje się od 4 lat. Firma zajmuje się handlem pompami ciepła, zbiornikami i osprzętem. Wykonuje montaże pomp ciepła na terenie południowej Polski, głównie na  Śląsku.

Innowacyjny Dom - dystrybutor pomp ciepła marki Thermatec
Innowacyjny Dom - dystrybutor pomp ciepła marki Thermatec [źródło: www.innowacyjnydom.com]

Pompy ciepła to ultra wydajna technologia zapewniająca najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ oraz  wysoką wydajność energetyczną. Technologia zapewnia niespotykaną wydajność pracy, nawet gdy na zewnątrz temperatura spada do -30°. Cechuje się najniższym poziomem hałasu, zdrowym powietrzem oraz optymalizacją nawiewu.

Reklama
oknonet.pl

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła jest najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania budynku. Jest tak dlatego, że pompy ciepła z 1 kWh prądu wytwarzają od 3,5 kWh nawet do 5 kWh ciepła. Są zatem 3 razy bardziej efektywne niż kotły indukcyjne, 5 razy bardziej efektywne niż inne kotły elektryczne. Roczny koszt ogrzania domu pompą ciepła jest również znacznie niższy niż gazem czy pelletem. Poza aspektem ekonomicznym niebagatelny jest aspekt bezpieczeństwa. Prąd jest ostatnim medium którego zabraknie. Nie ma problemu z jego dostępnością jak w przypadku węgla czy pelletu i nie zostanie odcięty przez decyzje polityczne. Dodatkowo prąd jest jedynym medium które można samodzielnie wytworzyć na przykład instalacją fotowoltaiczną. Pompa ciepła jest tania w eksploatacji, bezpieczna, cicha, ma kompaktowe wymiary, nie wymaga pracy – czyszczenia, wynoszenia popiołu czy przerzucania węgla, posiada zaawansowane sterowniki, nie wytwarza spalin ani zanieczyszczeń.

Sprawa odpowiedniego doboru pompy ciepła i właściwie wykonanego montażu jest kluczowa. To urządzenie ma za zadanie zapewnić ciepło w domach przez wiele lat. Dlatego Firma Innowacyjny Dom oferuje pompy ciepła z kompleksowym montażem poprzedzony audytem i wybadaniem potrzeb klienta. Do ich usług należy:

 • Pompa ciepła – jednostka zewnętrzna i wewnętrzna (hydrobox lub all in) wraz z zamontowaniem
 • Wykonanie połączenia gazowego (lub hydraulicznego) między jednostkami
 • Zasobnik na ciepłą wodę użytkową
 • Bufor
 • Wykonanie połączenia hydraulicznego z instalacją CO i CWU
 • Kompleksowe wyposażenie kotłowni: naczynia przeponowe, grupa bezpieczeństwa, pompa obiegowa, separator zanieczyszczeń, zawór trójdrożny, rury, zawory i kolanka itp.
 • Doprowadzenie zasilania, okablowanie i oddzielne zabezpieczenia elektryczne
 • System sterowania pompą ciepła
 • Transport i zamontowanie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej pompy
 • Uruchomienie pompy, test szczelności oraz instruktarz użytkowników
 • Pomoc w uzyskaniu dotacji Czyste Powietrze

Dodatkowo, Firma Innowacyjny Dom zajmuje się magazynami energii i montażem instalacji hybrydowych, są również dystrybutorem magazynów energii LaserTec.

 

Źródło: innowacyjnydom.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz