Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ile trwa montaż pompy ciepła?

Jeśli decydujemy się na montaż pompy w naszym budynku mieszkalnym lub domu jednorodzinnym, powinniśmy zarezerwować sobie około 2 lub 3 dni na jej montaż. Jednakże to nie wszystko, gdyż należy jeszcze uwzględnić dostępności produktów na rynku, czas instalatora oraz sam proces zakupu.

Ile trwa montaż pompy ciepła?
Ile trwa montaż pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła

W przypadku pomp ciepła takich jak Daikin, montaż jest zazwyczaj niezwykle prosty. Zależnie od typu instalacji, a dokładniej samej pompy może on potrwać do trzech dni roboczych. Zazwyczaj wymaga on podłączenia jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, opcjonalnie zbiornika ciepłej wody użytkowej, a także przygotowania i podłączenia rur oraz elektryki.

Gwarancja producenta

Warto pamiętać, że warunkiem uzyskania gwarancji na pompy ciepła typu Altherma jest tzw. autoryzowane uruchomienie, czyli uruchomienie jednostki przez licencjonowanego instalatora Daikin. Otóż nie każdy instalator posiada certyfikat producenta, który uprawnia go do uruchomienia jednostki. W przypadku uruchomienia pompy przez nieautoryzowanego instalatora, producenci nie chcą brać na siebie serwisowania urządzenia, a co za tym idzie, gwarancja przepada. Montaż przez autoryzowanego partnera wymaga wcześniejszego terminu, a to może wydłużyć cały proces.

Dostępność pomp ciepła

Kolejnym czynnikiem, który warunkuje możliwość wykonania montażu jest dostępność jednostek. W 2022 roku dostępności komponentów do wykonania urządzeń typu pompa ciepła, takich jak stal, aluminium i inne materiały była mocno ograniczona, co spowodowało ogólnoświatowy problem w postaci braku towaru na rynku. Przy zwiększonym popycie skutkowało to czasem oczekiwania na jednostkę wydłużającym się nawet do 6 miesięcy. W takiej sytuacji niezbędne staje się dużo dokładniejsze zaplanowanie montażu.

Naturalnie problem ten w mniejszym stopniu dotyczy producentów, którzy swoje fabryki ulokowali w Europie takich jak Daikin.

DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND SP. Z O.O.

Krakowiaków 36
02-255 Warszawa
tel.22 319 90 01
email: [email protected]
www: www.daikin.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz