Reklama
http://www.multitherma.com/

EXPERT LINE: nowość w ofercie Termet

EXPERT LINE – to najnowsza kolekcja urządzeń Termet, które mają pomóc instalatorom w codziennej pracy, skrócić czas montażu oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia błędów instalacyjnych. Jakie rozwiązania wchodzą w skład serii?

EXPERT LINE: nowość w ofercie Termet
EXPERT LINE: nowość w ofercie Termet

Niedawno firma Termet wprowadziła do oferty moduł hydrauliczny T-BOX, przeznaczony do współpracy z pompami ciepła Termet Heat Gold oraz Termet Heat Platinum. Następnym krokiem, który podjął producent jest wdrożenie modułu hydraulicznego T-BLOCK ze zintegrowanym w jednej obudowie zasobnikiem. W przygotowaniu jest również kocioł gazowy, który będzie kompatybilny z pozostałymi urządzeniami z linii i świetnie sprawdzi się jako gazowe szczytowe źródło ciepła. Ponadto, uzupełnieniem całości oferty są zasobniki c.w.u. oraz bufory ciepła do współpracy z pompą ciepła. Czym charakteryzują się konkretne urządzenia z serii EXPERT LINE?

Pompy ciepła

Pompy ciepła Termet – Termet Heat Gold oraz Termet Heat Platinum są częścią serii produktów.

TERMET HEAT GOLD to ekologiczne źródła ciepła, które wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu. Zastosowane w nich komponenty sprawiają, że pompy posiadają wysokie parametry użytkowo-techniczne i osiągają klasę efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń A+++.

pompa ciepla TERMET HEAT GOLD
Pompa ciepła TERMET HEAT GOLD

pompa ciepla TERMET HEAT PLATINUM
Pompa ciepła TERMET HEAT PLATINUM

TERMET HEAT PLATINUM to inwerterowe pompy ciepła z technologią EVI (bezpośredni wtrysk pary do sprężarki), dzięki której urządzenia zachowują wysoką sprawność nawet przy skrajnie niskich temperaturach powietrza (do -25 o C). Pompy mogą obsługiwać szeroki zakres temperatur zasilania aż do 65 o C, dlatego sprawdzą się zarówno w przypadku niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego, jak i grzejnikowego, które wymaga zdecydowanie wyższej temperatury zasilania. Są zatem idealnym rozwiązaniem zarówno do nowych jak i modernizowanych budynków.

Termet T BOX zamkniety v3

T-BOX

Wszystkie niezbędne komponenty zostały umieszczone w eleganckiej i odpornej na korozję obudowie. W ten sposób zapewnia się oszczędność miejsca, dzięki czemu można z powodzeniem montować go nawet w niewielkich pomieszczeniach.  Liczne zabezpieczenia gwarantują użytkownikom spokój, a najwyższej klasy podzespoły – żywotność produktu. T-BOX jest dostępny w kilku konfiguracjach, dzięki czemu można go dopasować do wymagań niemal każdej instalacji. Co więcej, znacznie ułatwia i skraca czas montażu pompy ciepła, a jego konstrukcja jest przyjazna dla instalatora poprzez łatwy dostęp do wszystkich podzespołów (z przodu urządzenia). Dzięki modułom hydraulicznym, można skrócić czas montażu pomp oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów podczas instalacji. Urządzenie dostępne jest także w wersji PRO z licznikiem energii elektrycznej oraz przepływomierzem.

 

T Block render ujecie 3 v2

T-BLOCK

Zaprojektowany do współpracy z pompą ciepła monoblok T-BLOCK to kompaktowe rozwiązanie ułatwiające podłączenie pompy poprzez zminimalizowanie koniecznych do wykonania prac montażowych. Dodatkową zaletą jest wbudowany wysokowydajny zasobnik ciepłej wody o pojemności 182 litrów, umieszczony wraz z pozostałymi komponentami w eleganckiej obudowie, dzięki czemu urządzenie idealnie komponuje się z każdym wnętrzem. Wersja PRO zawiera dodatkowo licznik energii elektrycznej oraz przepływomierz, które są kompatybilne z HP Multi.

Istotnymi elementami kolekcji EXPERT LINE są również zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz zbiornik buforowy do współpracy z pompą ciepła. Wszystkie elementy serii zostały wykonane w eleganckim, grafitowym kolorze.

Jak skomponować zestaw grzewczy z powyższych elementów? Poniżej przykłady połączenia urządzeń EXPERT LINE w systemie grzewczym.

1) Pompa ciepła Termet Heat Gold/ Termet Heat Platinum+ moduł hydrauliczny T-BOX + kocioł kondensacyjny + bufor c.o. i zasobnik c.w.u.
2) Pompa ciepła Termet Heat Gold/ Termet Heat Platinum + moduł hydrauliczny T-BLOCK + kocioł kondensacyjny+ bufor c.o.

Urządzenia z linii EXPERT LINE gwarantują komfort użytkowania, bezpieczeństwo i brak uzależnienia od jednego źródła ciepła oraz zgodność z normami ekologicznymi, które obecnie obowiązują.

Więcej:  www.termet.com.pl

Źródło:  TERMET S.A.

Długa 13
58-160 Świebodzice
tel. +48 74 85 60 801
email: [email protected]
www: termet.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz