Reklama
http://www.multitherma.com/

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Chcąc poprawić wydajność energetyczną domu, właściciele decydują się na produkt pewny, bezpieczny i ekologiczny. Klienci najczęściej wybierają pompę ciepła, która wykorzystuje darmowe i odnawialne źródło energii jakim jest powietrze. Od ponad 60 lat firma Panasonic nie sprawia zawodu swoim klientom i wprowadza na rynek pionierskie rozwiązania z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Swoją pierwszą wysoko wydajną pompę ciepła powietrze – woda, japoński producent wdrożył już w 1973 roku. Celem specjalistów firmy Panasonic jest dążenie do tego, aby pompy ciepła były mniejsze, cichsze, bardziej wydajne i przyjazne środowisku.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?
Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Panasonic?

Pompy ciepła z serii Aquarea
Oferta pomp ciepła Aquarea o wydajności od 3kW do 16kW jaką oferuje Panasonic, jest obecnie najbogatszą na rynku. Ich eksploatacja jest maksymalnie opłacalna a wpływ na środowisko naturalne- minimalne. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi obniżają wydatki na ogrzewanie nawet o 80%.

Pompy ciepła Panasonic High Performance

Czołowym reprezentantem serii Aquarea jest model High Performance. Pompa ciepła charakteryzuje się wyższą wydajnością, o czym świadczy współczynnik efektywności pompy ciepła, tzw. COP dochodzący do 5,33. Osiąga najwyższe z możliwych klasy: A+++ w trybie ogrzewania i A+ w trybie podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jednostki generacji J. pozwalają na osiągnięcie temperatury CWU- ciepłej wody użytkowej do 60oC na wyjściu, nawet przy bardzo niskich temperaturach. System tej nowej generacji jest wyposażony w czynnik chłodniczy R32, bardzo przyjazny środowisku. Dzięki niemu sprężarka inwerterowa dokładniej reguluje temperaturę w pomieszczeniu i utrzymuje ją na stałym poziomie. Oferuje także możliwość monitorowania, sterowania pompą ciepła przez Internet z dowolnego miejsca na ziemi i o każdej porze (Aquarea Smart Cloud). Przy tym, zużywa mniej energii elektrycznej i powoduje obniżenie hałasu. Firma Panasonic za wyżej wymienione jednostki zdobyła prestiżową nagrodę Good Design Award 2017.

Pompy ciepła Panasonic T-CAP

System Aquarea Total Capacity zapewnia dosłownie całkowitą wydajność, spełnia wymagania Dyrektywy ErP w zakresie klasy A + +. Gwarantuje stabilność i wysoką wydajność grzewczą do ogrzania budynku nawet przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, dzięki efektywnemu sterowaniu czynnikiem chłodniczym poprzez dwururowy wymiennik ciepła. Bez konieczności stosowania grzałki elektrycznej możliwe jest utrzymanie wydajności nominalnej pompy ciepła, w temperaturach do -20oC. Pompa może pracować przy temperaturach zewnętrznych nawet do -28 oC. Współczynnik efektywności pompy ciepła COP wynosi do 4,84. Pompa ciepła jest odpowiednia do instalacji w nowych i modernizowanych budynkach oraz do podłączenia instalacji ogrzewania podłogowego, grzejników czy klimakonwektorów. Pompy ciepła serii T-CAP są również kompatybilne online. Posiadają dodatkowe funkcje takie jak tryb automatyczny, wakacyjny czy wyświetlanie zużycia energii, co jest dla klientów wygodne i stanowi sporą oszczędność nawet pod względem czasu.

Wszystkie pompy ciepła Aquarea współpracują z instalacją fotowoltaiczną, podnosi to sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko. Przy odpowiednim doborze komponentów połączenie pompy i fotowoltaiki skutkuje brakiem opłat za energię elektryczną, ogrzewanie oraz produkcje ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła działa wówczas 100% za darmo. To rozwiązania, które pozwalają na znaczące oszczędności, charakteryzują się łatwością w sterowaniu i monitorowaniu.

House Solutions Sp. z o.o.

Kalwaryjska 33
30-504 Kraków
tel.: 732 732 252
email: [email protected]
www: house-solutions.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz