Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

aroTHERM plus od Vaillant – nowy standard pomp ciepła, zasilanie do 75°C

Pompa aroTHERM plus wyróżnia się wysoką temperaturą zasilania instalacji grzewczej oraz zastosowaniem naturalnego czynnika chłodniczego R290.

aroTHERM plus od Vaillant
aroTHERM plus od Vaillant [Źródło: tb-system.vaillant-partner.pl]

Zakres oferty pomp ciepła firmy Vaillant został dodatkowo rozszerzony o nowy typoszereg – aroTHERM plus. Premiera nowych pomp ciepła odbyła się podczas międzynarodowych targów branży grzewczo-instalacyjnej ISH 2019. Nowe pompy ciepła wyznaczają standardy na rynku, uznawanych za najbardziej zaawansowane, źródeł ciepła.

Nowatorskie podejście wyróżnia się poprzez:

  • możliwość pracy z wysoką temperaturą zasilania instalacji grzewczej nawet do 75°C, nieosiągalną dla standardowych na rynku pomp ciepła (zazwyczaj samodzielnie do 55°C),
  • zastosowanie naturalnego czynnika chłodniczego R290 całkowicie neutralnego dla warstwy ozonowej, o minimalnym wpływie na efekt cieplarniany (GWP = 3, a więc kilkaset niższy od powszechnie stosowanych na rynku).

Instalacja z tradycyjnymi grzejnikami

Pompy ciepła aroTHERM plus stwarzają nowe możliwości stosowania tego rodzaju urządzeń także w budynkach istniejących, gdzie wymagana jest podwyższona temperatura wody grzewczej. Temperatura wody grzewczej może wynosić do 75°C. To oznacza, że stary budynek poddany nawet lekkiej termomodernizacji ma szansę być ogrzewany samodzielnie pompą ciepła powietrze/woda aroTHERM plus. Jeśli będzie potrzeba włączania drugiego źródła ciepła (kocioł, grzałka elektryczna), to jego praca będzie wymagana sporadyczne w ciągu roku. Oczywiście warunkiem jest tutaj prawidłowo wykonany dobór pompy ciepła dla potrzeb budynku.

Cicha praca pompy aroTHERM plus

Pompy ciepła aroTHERM plus zbudowane są w oparciu o technologię Sound Safe System. To szereg rozwiązań konstrukcyjnych wprowadzonych szczególnie w obrębie samej sprężarki, ale także w obiegu chłodniczym i obudowie zewnętrznej. Dzięki nim obniżone zostają do minimum drgania własne i wtórne urządzenia. W efekcie tego podczas pracy z jednostki zewnętrznej wydobywa się ledwie słyszalny szum. W trybie cichej pracy poziom hałasu w odległości 3 m wynosi zaledwie 28 dB(A), stąd też pompę można montować np. w zabudowie szeregowej lub domach położonych na niewielkich działkach.

Pompy ciepła aroTHERM plus pracując z podwyższoną temperaturą wody grzewczej mogą nie tylko spełniać wymagania ogrzewania budynków modernizowanych. W standardzie uzyskuje się także podwyższoną wydajność podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła aroTHERM plus może współpracować z jednostką wewnętrzną uniTOWER plus z integralnie zabudowanym podgrzewaczem ciepłej wody.

Dodatkowo pompy ciepła aroTHERM plus są szczególnie przyjazne w montażu. Przy standardowym zakresie prac budowlano-instalacyjnych, zabudowa urządzenia zajmuje zwykle 1 dzień. Jest to w pierwszej kolejności wynikiem jego konstrukcji. Jako pompa ciepła typu powietrze/woda nie wymaga prac ziemnych. Dodatkowo całkowicie hermetyczna budowa obiegu chłodniczego eliminuje konieczność jego napełniania. Konstrukcja typu monoblok skraca do minimum zakres prac instalacyjnych i nie wymaga od instalatora posiadania specjalnych uprawnień (F-gaz) i narzędzi.

Źródło: tb-system.vaillant-partner.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz