Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Założyciele Energy Makers o początkach, rozwoju i planach

W związku z rozwojem branży OZE rozmawiamy z założycielami firmy Energy Makers. Panowie Robert Bugla i Tadeusz Łach opowiadają o początkach, rozwoju i planach na przyszłość.

Założyciele Energy Makers o początkach, rozwoju i planach
Robert Bugla, Tadeusz Łach właściciele Energy Makers

 

Robert Bogusz: Jak powstał pomysł na firmę?

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie instalacjami OZE postanowiliśmy spróbować swoich sił w tej branży.
Nasza przygoda z odnawialnymi źródłami energii zaczęła się w roku 2017. Po ukończeniu szkolenia nawiązałem współpracę w charakterze podwykonawcy ze znaną korporacją sprzedającą instalacje fotowoltaiczne.
Nie będąc do końca zadowolonym ze współpracy z firmą, po krótkiej przerwie, w porozumieniu z Tadeuszem Łachem, z którym pracowałem w dziale serwisu firmy telekomunikacyjnej, założyliśmy w 2020 roku własną markę — Energy Makers. (Robert Bugla)

RB: Co pomogło przy stawianiu pierwszych kroków?

Wieloletnie doświadczenie w pracy na wysokości, a także posiadana wiedza i uprawnienia z zakresu elektryki znacznie ułatwiły start. (Robert Bugla)

RB: Jakie wasze cechy powodują, że Wam się udało?

Szczególną uwagę kładziemy na bezpieczeństwo i staranność wykonywanych prac oraz wysoką jakość komponentów. (Robert Bugla)

RB: Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Większość naszych zleceń dotyczyła wykonania instalacji fotowoltaicznych, które powstawały na bazie produktów znanych producentów takich jak Sharp, Phonosolar, Longi, Huawei, Fronius. Od niedawna zajmujemy się też instalacją pomp ciepła polskiej marki Kensol produkowanych przez firmę Keno. Produkt przypadł nam do gustu z uwagi na zastosowane rozwiązania użyte w tej konstrukcji, przystępną cenę oraz wysoką jakość wykonania. (Tadeusz Łach)

Założyciele Energy Makers o początkach, rozwoju i planach
Gotowa instalacja wykonana przez Energy Makers.

RB: Z jakich korzystacie dostawców?

Naszymi głównymi dostawcami jest firma Kaczmarek Electric oddział Rybnik oraz firma Keno z Gliwic, którym serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę. (Robert Bugla)

RB: Do kogo skierowana jest oferta?

Początkowo zlecenia otrzymywaliśmy od znajomych, których zadowolenie z podejścia do klienta, jakości wykonanych prac i ceny zaowocowało zainteresowaniem szerszej grupy klientów. (Robert Bugla)

RB: Jak oceniacie miniony rok?

Ostatni czas, z powodu zmiany sposobu rozliczenia prosumenckiego cechował się nagłym wzrostem zleceń, który z kolei został zahamowany po wprowadzeniu zmian. Ostatnie doniesienia o kryzysie energetycznym wydają się znowu napędzać rynek. (Robert Bugla)

Konieczność wymiany źródeł ogrzewania na Śląsku spowodowała z kolei zwiększenie zainteresowania instalacją pompy ciepła często w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, która skutecznie pomaga obniżyć koszty. Z tego też powodu swoją ofertę kierujemy głównie do odbiorców indywidualnych. (Tadeusz Łach)

RB: Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?

Planujemy rozszerzenie oferty o pompy ciepła wykorzystujące propan, ze względu na jego obojętność dla środowiska co tym samym nie generuje dodatkowych kosztów związanych z obrotem czynnika zawierającym gaz cieplarniany. (Tadeusz Łach)

Pozdrawiamy Robert Bugla, Tadeusz Łach
właściciele Energy Makers

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz