.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Ustawa o poprawie warunków mieszkaniowych przyjęta przez Sejm

Wczoraj Sejm przyjął ustawę o zmianie niektórych ustaw wspierających poprawę warunków mieszkaniowych ustawę o wsparciu poprawy warunków mieszkaniowych. Przepisy mają podnieść efektywność energetyczną budynków mieszkalnych i rozwinąć budownictwo mieszkaniowe dla osób o niższych dochodach.

Ustawa o poprawie warunków mieszkaniowych przyjęta przez Sejm
Ustawa o poprawie warunków mieszkaniowych przyjęta przez Sejm

 

Reklama
oknonet.pl

Ustawa jest realizacją działań związanych z wdrażaniem KPO.

Publiczne środki będą przekazywane w ramach grantu na pokrycie 50 proc. kosztów instalacji odnawialnego źródła energii (grant OZE) w budynkach wielorodzinnych. Z rozwiązania skorzystają przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. W przypadku inwestycji towarzystw budownictwa społecznego (TBS) czy społecznych inicjatyw mieszkaniowych (SIM), możliwe będzie uzyskanie grantu OZE również na etapie budowy.

Fundusze będą również udostępniane w ramach wyższej premii i grantu na pokrycie kosztów termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Dotyczy to wszystkich budynków wielorodzinnych, niezależnie od ich właścicieli. Z rozwiązania skorzystają przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe.

Ustawa przewiduje również premie i granty na pokrycie kosztów remontów zamieszkałych budynków komunalnych – pod warunkiem wymiany źródła ciepła na niskoemisyjne lub podłączenia do sieci ciepłowniczej. Dotyczy to budynków mieszkalnych, które należą do samorządów albo spółek z większościowym udziałem samorządów.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz