Reklama
https://h2poland.com.pl/

SolarEdge na targach Intersolar 2023 – sześć nowych zapowiedzi i rosnące zainteresowanie fotowoltaiką

Tegoroczne targi Intersolar okazały się udane dla SolarEdge Technologies. Firma zaprezentowała szereg nowych produktów, które przyciągnęły uwagę licznych odwiedzających i zwiększyły zainteresowanie rozwiązaniami fotowoltaicznymi SolarEdge.

SolarEdge na targach Intersolar 2023 - sześć nowych zapowiedzi i rosnące zainteresowanie fotowoltaiką
SolarEdge na targach Intersolar 2023 - sześć nowych zapowiedzi i rosnące zainteresowanie fotowoltaiką

Podczas targów SolarEdge zaprezentował kilka nowości, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Jednym z głównych punktów programu było wprowadzenie komercyjnego systemu magazynowania energii (CSS), zaprojektowanego z myślą o małych i średnich komercyjnych instalacjach fotowoltaicznych.

Reklama
oknonet.pl

SolarEdge zaprezentował również dwukierunkową ładowarkę DC do pojazdów elektrycznych (EV). Rozwiązanie to umożliwia nie tylko ładowanie pojazdów elektrycznych za pomocą energii słonecznej, ale także wykorzystanie akumulatora pojazdu elektrycznego jako źródła energii. Drugą innowacją dla rynku pojazdów elektrycznych jest rozwiązanie do zarządzania pojazdami elektrycznymi (EV) podłączonymi do energii słonecznej dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I). Ta innowacyjna technologia umożliwia zintegrowane zarządzanie energią z paneli fotowoltaicznych i wykorzystanie jej do ładowania flot pojazdów elektrycznych, pomagając w ten sposób zmniejszyć emisję CO2 i obniżyć koszty operacyjne.

Innym ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym przez SolarEdge był SolarEdge ONE – nowy system operacyjny energii. SolarEdge ONE codziennie podejmuje setki optymalnych decyzji energetycznych w oparciu o inteligentne prognozy dotyczące produkcji energii słonecznej, wzorców zużycia energii i taryf energii elektrycznej. Dzięki niemu użytkownicy mogą zarządzać i monitorować całe swoje systemy energetyczne, od paneli fotowoltaicznych, przez magazynowanie energii, aż po zarządzanie zużyciem w domu. SolarEdge ONE umożliwia właścicielom domów maksymalne wykorzystanie nadwyżek PV, wykorzystanie okresów poza szczytem cenowym i optymalizację kontroli obciążenia domu w czasie rzeczywistym, oszczędzając energię i koszty.

Nowością w ofercie SolarEdge jest również integracja z pompami ciepła Vaillant. W wyniku partnerstwa z europejskim producentem urządzeń grzewczych, nastąpiła integracja pompy ciepła Vaillant z ekosystemem SolarEdge Home. Ta synergia pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie energii słonecznej, zarówno do wytwarzania energii elektrycznej, jak i podgrzewania wody.

Inną ciekawą zapowiedzią były dwa nowe optymalizatory mocy – jeden dla segmentu mieszkaniowego, drugi dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I). Oba nowe optymalizatory mocy zawierają wielowarstwowy pakiet funkcji bezpieczeństwa SolarEdge. Ta innowacja pozwoli użytkownikom jeszcze lepiej wykorzystać potencjał energii słonecznej i maksymalizować wydajność swojego systemu fotowoltaicznego.

Jestem zadowolony z udziału SolarEdge w targach Intersolar oraz prezentacji nowych produktów. Wzrost zainteresowania i pozytywna reakcja odwiedzających potwierdzają, że inteligentne rozwiązania energetyczne są przyszłością. Tego typu wydarzenia są niezwykle istotne dla branży i pokazują nasze dążenie do stworzenia bardziej zrównoważonego świata – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Targi Intersolar okazały się doskonałą platformą dla SolarEdge do zaprezentowania swoich najnowszych rozwiązań.

SolarEdge

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz