Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

„Raport Roczny 2020” – Grupa Klima-Therm prezentuje wyniki

Grupa Klima-Therm zamknęła rok obrotowy 2020 przychodami wynoszącymi 439 mln złotych i dodatnią, 6-proc. dynamiką zysku netto. Podsumowanie kluczowych wskaźników finansowych wraz ze skonsolidowanym sprawozdaniem firma zaprezentowała w formie „Raportu Rocznego 2020”. Najnowsza publikacja, której motywem przewodnim jest Jubileusz 25-lecia firmy, pełni również funkcję obszernego materiału informacji na temat działalności Grupy – w Polsce i za granicą.

„Raport Roczny 2020” – Grupa Klima-Therm prezentuje wyniki
„Raport Roczny 2020” – Grupa Klima-Therm prezentuje wyniki [Źródło: klima-therm.com]

Raportowane w publikacji obroty Grupy Klima-Therm za rok 2020 były zbliżone do poziomu przychodów z roku 2019. Zważywszy na odczuwalne w całej gospodarce skutki lockdownu wywołanego pandemią COVID-19, firma ocenia wypracowany wynik jako dobry, a rosnący optymizm w sektorze budowlanym urealnia założone przez nią plany kilkuprocentowej dynamizacji sprzedaży Grupy w roku 2021. Cel ten firma zamierza zrealizować m.in. dzięki nowym perspektywom, jakie przed branżą HVACR otwiera segment Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Grupa Klima-Therm w najbliższych latach nie tylko znacząco zwiększy sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda, ale również zbuduje komplementarną ofertę produktów OZE, opartą na modułach fotowoltaicznych, inwerterach do instalacji PV, magazynach energii, akumulatorach hybrydowych z inwerterem oraz innych obszarach uzupełniających.

„Raport Roczny” jest cyklicznie ukazującym się materiałem o charakterze korporacyjnym, w którym firma podsumowuje miniony rok obrachunkowy w formie skróconego sprawozdania, skonsolidowanego dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Klima-Therm, wraz z omówieniem wyników z działalności operacyjnej, kluczowych wskaźników biznesowych oraz przedstawieniem planów rozwoju organizacji. Ponieważ publikacja „Raportu Rocznego 2020” zbiegła się w czasie z jubileuszem 25-lecia Grupy Klima-Therm, najnowszy materiał wzbogacono o przekrojową prezentację historii firmy oraz jej kluczowych osiągnięć:

Firma na przestrzeni minionych 25 lat przeszła proces znaczącej przemiany. – mówi Daniel Jaśkiewicz, Założyciel i Prezes Zarządu w Grupie Klima-Therm, i dodaje: – Z niewielkiego przedsiębiorstwa o profilu handlowym staliśmy się wiodącym na rynku dystrybutorem i producentem systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, zatrudniającym ponad 500 pracowników w 6 spółkach, w 5 krajach. Zmieniliśmy skalę naszego biznesu – tylko ostatnie 15 lat przyniosło siedmiokrotny wzrost przychodów i dwukrotny wzrost sprzedaży urządzeń klimatyzacyjnych typu split i multi split. Mówiąc jeszcze bardziej obrazowo, w 1996 roku zaczynaliśmy od 230 klimatyzatorów, a jedynie w pięciu ostatnich latach zainstalowanych zostało ponad 400 tys. urządzeń pochodzących z naszej dystrybucji. W 2010 roku, wraz z zakupem spółki Klimor, rozszerzyliśmy działalność o produkcję central wentylacyjnych. Zainwestowaliśmy też w rozwój marki własnej Kaisai, która dziś stanowi drugi mocny filar firmy w segmencie klimatyzacji, obok flagowej marki, jaką niezmiennie, od 25 lat, jest Fujitsu.

Grupa Klima-Therm działa na rynku od 1996 roku i jest obecnie liderem branży HVACR. Według BSRIA* (The Building Services Research and Information Association) – brytyjskiej organizacji badawczej rynku usług budowlanych – dystrybuowane przez firmę produkty plasują się na czołowych pozycjach pod względem ilości urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych sprzedawanych w Polsce.

Źródło: klima-therm.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz