Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

EcoStrus — łączymy profesjonalne instalatorstwo z projektami badawczymi

EcoStrus — łączymy profesjonalne instalatorstwo z projektami badawczymi [źródło: EcoStruś]
EcoStrus — łączymy profesjonalne instalatorstwo z projektami badawczymi [źródło: EcoStruś]

1. Jak powstał pomysł na firmę?
Pomysł powstał jeszcze przed założeniem firmy w 2013 roku, kiedy coraz częściej mówiło się o przyszłości pomp ciepła w branży grzewczej. Naszą pierwotną specjalizacją, były układy chłodnicze, czyli to na czym oparte są instalacje pomp ciepła, dlatego kierunek naszego rozwoju stał się oczywisty.

2. Jak to było na początku? Było łatwo/ciężko?
Początki były trudne. Mała popularność pomp ciepła w tym czasie, oraz wysoka cena instalacji, powodowały pewne obawy klientów nie tylko co do uzyskanych korzyści, ale również, do samego działania tej technologii. Pierwszy rok to sprzedana tylko jedna pompa ciepła, dopiero w następnych latach, ilość sprzedawanych instalacji to była mniej więcej dwukrotność roku poprzedniego.

3. Jakie wasze cechy powodują, że Wam się udało?
Wpływ na nasz rozwój, miało wiele czynników takich jak poświęcany czas czy konsekwentna realizacja celów, pomimo wielu pojawiających się na tej drodze problemów. Natomiast trzeba podkreślić, że kluczowy czynnik to zdecydowanie ludzie tworzący całą naszą ekipę. Ich kompetencja, doświadczenie i wewnętrzna organizacja przy wykonywanych realizacjach, stanowi to podstawę do rozwoju naszej działalności.

4. Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?
To, co jest naszą główną domeną, to instalacje pomp ciepła. Wyróżnia nasza ofertę to wiedza i kompetentne doradztwo.

Firma wyspecjalizowana tylko w instalacjach pomp ciepła – 8 lat doświadczenia, co potwierdza nie tylko ilość wykonanych instalacji, ale również prowadzenie wielu projektów badawczych w zakresie technologii pomp ciepła, między innymi:

  • badania przemysłowe w zakresie technologii pompy ciepła typu bezpośrednie parowanie/woda współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego o wartości 1 270 210,38 zł (zakończone)
  • badania przemysłowe w zakresie opracowania prototypu nowej generacji pomp ciepła typu powietrze/woda z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego o wartości 1 421 154 zł (w trakcie realizacji)

Naszym dużym atutem jest również fakt, że prace wykonywane są przez monterów z wieloletnim doświadczeniem w instalacjach pomp ciepła.

Wyróżnia nas również to, że wszystkie montowane przez nas pompy posiadają autoryzowany serwis.  To z kolei oznacza brak dzielonej odpowiedzialności — kto inny montuje, i kto inny serwisuje, wsparcie serwisowe w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym,

W swojej ofercie posiadamy powietrzne pompy ciepła tylko renomowanych, japońskich producentów, oraz gruntowe pompy ciepła typu bezpośrednie parowanie/woda.

5. Z jakich korzystacie dostawców?
W przypadku instalacji opartych na pompach ciepła typu powietrze woda współpracujemy z japońskimi producentami takimi jak Mitsubishi Electric, oraz Hitachi, natomiast w pompach gruntowych typu bezpośrednie parowanie/woda — z producentem Rotorua.

6. Do kogo skierowana jest oferta?
Oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i B2B, aczkolwiek 95% realizacji to klienci indywidualni.

7. Jak oceniacie miniony rok?
Miniony rok to około dwukrotność ilości sprzedanych instalacji, w stosunku to roku poprzedniego, stąd możemy ocenić go celująco.

8. Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?
Naszym celem na przyszłość jest poszerzenie załogi oraz zwiększenie ilości sprzedawanych instalacji. Ponadto, zgodnie z naszą wizją, planujemy kontynuowanie projektów badawczych mających wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań związanych z pompami ciepła.

źródło: EcoStrus

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz