.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Ponad 400 mln zł na budowy farm PV dla Projekt Solartechnik

Projekt Solartechnik dzięki uzyskanemu kredytowi wybuduje 140 farm fotowoltaicznych.

Ponad 400 mln zł na budowy farm PV dla Projekt Solartechnik
Ponad 400 mln zł na budowy farm PV dla Projekt Solartechnik [Źródło: solartechnik.com]

 

Reklama
oknonet.pl

140 projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 134 MW zrealizuje dzięki pozyskanemu kredytowi firma Projekt Solartechnik. Należąca do Grupy TDJ i FAMUR spółka specjalizuje się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych i rozwiązaniach PV dla biznesu. W Polsce Projekt Solartechnik zarządza portfelem projektów PV o mocy przekraczającej 1,5 GW.

Umowa kredytowa została zawarta pomiędzy konsorcjum banków i 32 spółkami, których jedynym wspólnikiem jest Projekt Solartechnik Fund FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY wchodzący w skład Grupy FAMUR. Po stronie konsorcjum bankowego są: ING Bank Śląski SA, Bank Polska Kasa Opieki SA oraz BNP Paribas Bank Polska SA. Celem kredytu typu project finance jest w szczególności finansowanie i refinansowanie kosztów budowy 140 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 134 MW oraz pokrycie rezerwy obsługi zadłużenia. Wysokość limitów udzielonych spółkom wynosi 428 mln zł.

Aktualnie w naszym portfelu posiadamy w Polsce projekty o łącznej mocy ok. 1,5 GW na różnych etapach rozwoju, w tym 134 MW w trakcie budowy oraz kolejne 500 MW w przygotowaniu do realizacji. Podpisanie umowy kredytowej z bankami uwiarygadnia nas na rynku finansowym i w oczach partnerów biznesowych – mówi Maciej Marcjanik, CEO Projekt Solartechnik. – To istotny krok w rozwoju firmy, który daje nam przyspieszenie oraz pewność realizacji zamierzonych celów – dodaje.

Ostateczna spłata kredytów musi nastąpić do 22 grudnia 2040 roku.

Źródło: projektsolartechnik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz