Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

„Polka XXI w.” – rola kobiet w energetyce

Podczas konferencji „Polka XXI w.”, która odbyła się 1 maja 2022 r. w Warszawie szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że „Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz poszukiwanie rozwiązań, które zminimalizują skutki dynamicznych społeczno-gospodarczych zmian rynkowych i geopolitycznych”.

Środki z Krajowego Planu Odbudowy w większości przeznaczone będą na energetykę i zieloną transformację [źródło: biznes.newseria.pl]
Środki z Krajowego Planu Odbudowy w większości przeznaczone będą na energetykę i zieloną transformację [źródło: biznes.newseria.pl]

 

Jak zaznaczyła minister Anna Moskwa, transformacja energetyczna to wyzwanie na najbliższe lata.

Transformacja to z jednej strony wyzwanie, ale również szansa na rozwój i budowanie przewagi konkurencyjnej polskich przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesne technologie – zauważyła.

Minister poruszyła także temat dot. zwiększenia aktywność kobiet w sektorze energetycznym.

Żeby transformacja energetyczna się udała, muszą uczestniczyć w niej kobiety. Chodzi o ich konsekwencję i kompleksowe podejście do zadań – powiedziała.

Liczba kobiet w sektorze OZE ciągle rośnie. Odnawialne źródła energii mogą być dla kobiet dobrą okazją do odgrywania ważnej roli w dążeniu do modernizacji sektora energetycznego – podkreśliła.

Zdaniem szefowej resortu klimatu i środowiska Anny Moskwy w obliczu zaistniałej sytuacji rozwój krajowych OZE zarówno w ujęciu wielkoskalowym, jak i na poziomie obywatelskim, nabiera szczególnego znaczenia.

W naszym miksie energetycznym wzrasta udział OZE. W maju br. łączna moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce przekroczyła 10 GW. Pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV nasz kraj wszedł do czołówki – zajmujemy drugie miejsce w Europie – wyjaśniła.

Będziemy dążyć do tego, aby w roku 2030 około połowa produkcji energii elektrycznej pochodziła ze źródeł odnawialnych – poinformowała.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz