Reklama
http://www.multitherma.com/

Photon Energy zrealizował hybrydową instalację OZE na wyspie Lord Howe w Australii

Photon Energy Engineering Australia, australijska spółka zależna Photon Energy, dedykowana do kontraktów EPC (projektowanie, dostawa i montaż urządzeń), przekazała władzom wyspy Lord Howe w Nowej Południowej Walii (Lord Howe Island Board) gotową hybrydową instalację OZE.

Photon Energy zrealizował hybrydową instalację OZE na wyspie Lord Howe w Australii
Photon Energy zrealizował hybrydową instalację OZE na wyspie Lord Howe w Australii [Źródło: photonenergy.com]

Zakończenie tego projektu to fantastyczna wiadomość zarówno dla społeczności wyspy Lord Howe, jak i dla odwiedzających. Zmniejszamy wpływ produkcji energii na środowisko, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo energetyczne. Osiągnięcie tego bez szkody dla światowego dziedzictwa wyspy Lord Howe, to wynik, który każdy powinien świętować – powiedział Mick Pettitt, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lord Howe Island Board.

Wyspa Lord Howe, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się na Morzu Tasmana, 700 km na północny wschód od Sydney. Montowana do gruntu instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii Tesla Powerpack została specjalnie zaprojektowana dla odległych lokalizacji, takich jak Lord Howe. Jest zintegrowana z lokalną mikrosiecią oraz generatorami diesla, stanowiących dotychczas główne źródło zasilania wyspy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu projektu zrealizowanego dla społeczności Lord Howe. Doświadczenie, które zdobyliśmy podczas realizacji projektu, pokazuje, że energia słonecznai jej magazynowanie nie tylko przyczyniają się do redukcji emisji oraz innych zagrożeń środowiskowych, ale są również są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego – powiedział Michael Gartner, CTO Photon Energy Group i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia.

Od ponad sześciu miesięcy system dostarcza lokalnej społeczności czystą energię elektryczną, pracując w sierpniu, często przez pięć dób bez przerwy, bez konieczności użycia oleju napędowego. Jest to kolejny dowód niezawodności technologii fotowoltaicznej i baterii słonecznych, nawet w mniej słonecznych miesiącach zimowych. Informacje o produkcji energii przez system można śledzić w czasie rzeczywistym online.

Instalacja składa się z 3240 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,328 MW, podłączonych do Tesla Powerpack o pojemności 3,712 MWh sterowanych przez Tesla Microgrid Controller. Prace rozpoczęły się w lutym 2020 r. i zostały zakończone po 14 miesiącach.

Za pośrednictwem Australijskiej Agnecji Energii Odnawialnej rząd Australii przeznaczył na projekt kwotę 4,5 mln AUD z całego budżetu, który wynosił w sumie AUD 11,1 mln. Z kolei władze wyspy uzyskały kredyt w wysokości 5,9 mln AUD od rządu Nowej Południowej Walii, a resztę kosztów inwestycji pokryły ze środków własnych.

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz