Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Photon Energy z zatwierdzonym prospektem emisyjnym

Photon Energy uzyskał akceptację Komisji Nadzoru Finansowego w Luksemburgu (Commission de Surveillance du Secteur Financier - CSSF) prospektu emisyjnego przygotowanego w związku z publiczną ofertą pierwszych, zielonych obligacji 2021/27 (ISIN: DE000A3KWKY4) o wartości do 50 mln EUR z termin zapadalności w listopadzie 2027 r.

Photon Energy z zatwierdzonym prospektem emisyjnym
Photon Energy z zatwierdzonym prospektem emisyjnym [Źródło: photonenergy.com]

Sześcioletnie, zielone obligacje o nominale 1000 EUR posiadają atrakcyjne oprocentowanie roczne na poziomie 6,5%.

Reklama
oknonet.pl

Oferta publiczna pierwszych, zielonych obligacji EUR 2021/27 odbędzie się w Niemczech, Austrii i Luksemburgu za pośrednictwem skrzynki subskrypcyjnej Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie lub poprzez formularz subskrypcyjny dostępny bezpośrednio na stronie internetowej spółki. Dodatkowo oferta prywatna skierowana do inwestorów kwalifikowanych w niektórych jurysdykcjach europejskich zostanie przeprowadzona przez globalnego koordynatora Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG.

Oferta publiczna rozpocznie się 2 listopada i zakończy 17 listopada 2021 r. W ramach procesu ofertowego spółka zaprasza posiadaczy pozostających w obrocie obligacji EUR 2017/22 o kuponie 7,75% do ich wymiany w stosunku 1:1 na nowa obligacja EUR 2021/27 o kuponie 6,50%. Oferta wymiany uwzględnia atrakcyjny bonus w wysokości 20 EUR za obligację, co daje dodatkową 2,00% premię. Okres wymiany obligacji będzie trwać od 18 października, do 12 listopada 2021 r.

Posiadacze zainteresowani wymianą obligacji są proszeni o zwrócenie się do swoich instytucji depozytowych, które przekażą im niezbędną dokumentację. Szczegółowe informacje na temat wymiany obligacji wraz z zatwierdzonym prospektem emisyjnym są dostępne na stronie Photon Energy. [przeczytaj]

W oparciu o udokumentowane osiągnięcia Photon Energy Group w zakresie realizowanych w terminie płatności odsetek oraz solidnej płynność pozostających w obrocie obligacji, oferta dotycząca pierwszych, zielonych obligacji EUR 2021/2027 jest okazją do pozyskania 6-letnicj walorów, z atrakcyjnym kuponem. Jednocześnie oferta daje szansę inwestycji w zrównoważone, niskoemisyjne i przyjazne dla klimatu projekty dotyczące energii odnawialnej.

Rozpoczęcie notowań na Quotation Board Otwartego Rynku Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie zaplanowano na 23 listopada 2021 r. Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG z siedzibą we Frankfurcie nad Menem jest wyłącznym globalnym koordynatorem oferty.

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz