Reklama
cleanpowerforall

ONDE zadebiutuje na GPW 19 lipca 2021

Już w poniedziałek 19 lipca odbędzie się pierwsze notowanie ONDE na warszawskiej giełdzie. Oferta publiczna ONDE jest drugą pod względem wielkości w tym roku i trzecią w ciągu ostatnich 4 lat.

ONDE zadebiutuje na GPW 19 lipca 2021
ONDE zadebiutuje na GPW 19 lipca 2021 [Źródło: onde.pl]

ONDE, jeden z czołowych wykonawców farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce, po zakończonej sukcesem pierwszej ofercie publicznej, dołączy do elitarnego grona spółek publicznych notowanych na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. W procesie IPO sprzedano wszystkie oferowane akcje po cenie maksymalnej, pozyskując łącznie 444,5 mln zł. Oznacza to, że ONDE zostało wycenione na ok. 1,43 mld zł.

 

Wejście na giełdę postrzegamy nie tylko, jako niezwykle istotne wydarzenie w naszej historii, ale również mocny impuls do dalszego dynamicznego rozwoju. Rozumiemy oczekiwania inwestorów wobec notowanych podmiotów i będziemy intensywnie pracować, by je spełnić – zarówno jeśli chodzi o wyniki finansowe, jaki i transparentność oraz aktywną komunikację z rynkiem. W perspektywie najbliższych lat chcemy być spółką wzrostową – aktywnie budującą wartość – niezapominającą jednak o dzieleniu się zyskiem z akcjonariuszami – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

Podczas IPO ONDE pozyskało 214,5 mln zł brutto z tytułu emisji nowych akcji. Środki te przeznaczone będą głównie na pozyskanie nowych projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych, które spółka będzie budować w systemie build and sell oraz sfinansowanie budowy już zakupionych przez ONDE projektów OZE.

Koordynatorem oferty publicznej ONDE był Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym spółki w tym procesie była Kancelaria Greenberg Traurig Grzesiak. Audytorem Spółki jest PwC. Doradcą PR/IR jest MakMedia Group.

***

ONDE jest jednym z czołowych wykonawców farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce z ponad 80-proc udziałem tego typu realizacji w przychodach w 2020. Spółka jest beneficjentem obecnej i planowanej transformacji energetycznej Polski do roku 2050. ONDE ma ponad 50 proc. udział w rynku budowy farm wiatrowych oraz 10 proc. w budowie farm fotowoltaicznych w Polsce. ONDE zrealizowało blisko 250 projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej osiągalnej mocy niemal 3000 MW.

***

Grupa kapitałowa ERBUD jest jedną z największych polskich grup budowlanych z ponad 30-letnie doświadczeniem na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 2 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie. Do najbardziej prestiżowych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez spółki Grupy ERBUD należą: Galeria Młociny, Hala Koszyki, budynki biurowe Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów w Warszawie, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Południowy w Warszawie, Centrum Dystrybucyjne Lidl w Stargardzie, Spalarnia Odpadów Komunalnych w Koninie, budowa Kotłowni z kotłem WR25 wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla Elektrociepłowni FORTUM BYTOM S.A. oraz Zespół Elektrowni Fotowoltaicznych Dobrcz/Mierki.

Źródło: onde.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz