Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Odkrywamy tajemnicę wietrzenia STIEBEL ELTRON

Zawsze jest coś... Czy jest za gorąco? Otwórz okna! Ciągnie od okna? Zamknij okno! Czy jest za wilgotno, czy duszno? To nie jest dobre. Jeśli czujesz się niekomfortowo w pomieszczeniu, Twoja wydajność może zostać zmniejszona nawet o 50%. Klimat otoczenia wpływa na samopoczucie bardziej, niż jakikolwiek inny czynnik. Możliwości dotyczące technologii wentylacji są tak różnorodne, jak dzisiejsze mieszkania czy biura. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać potencjał oszczędności modernizowanego budynku, czy szukasz zrównoważonej koncepcji dla nowej inwestycji. STIEBEL ELTRON oferuje nowoczesne systemy wentylacji, dostosowane do Twoich potrzeb.

Odkrywamy tajemnicę wietrzenia STIEBEL ELTRON
Odkrywamy tajemnicę wietrzenia STIEBEL ELTRON [Źródło: stiebel-eltron.pl]

 

Co wpływa na klimat w pomieszczeniu?

Przede wszystkim jest to pogoda: letnie upały, suche zimno, wysoka wilgotność w deszczu – czynniki zewnętrzne są oczywiste. Ale my sami mamy na to znaczący wpływ: oddychamy, gotujemy, sprzątamy, bierzemy prysznic, uprawiamy sport: nie tylko oddajemy dwutlenek węgla do powietrza w pomieszczeniu, ale także niepokojące zapachy, ciepło i parę wodną.

Na przykład w trzyosobowym gospodarstwie domowym dziennie wytwarza się około 10 litrów wody w postaci pary wodnej. Oprócz wilgoci obciążenia stanowią również emisje z materiałów budowlanych, a nawet mebli i podłóg. Niezliczone cząsteczki zazwyczaj poruszają się niezauważalnie w powietrzu. Wszystko ma logiczną konsekwencję: aby ponownie poprawić jakość powietrza, należy je regularnie wymieniać. Jeśli tego nie zrobimy, proporcja tlenu zmniejszy się, a jednocześnie zwiększy się zawartość CO2 i zanieczyszczenia. Bardzo wysokie stężenie dwutlenku węgla w powietrzu jest ewidentnie odpowiedzialne za spadek wydajności.

Innowacyjne urządzenia wentylacyjne – rozwiązania STIEBEL ELTRON zapewniające komfort w Twoim domu

LWZ 8 CS Premium – Wszechstronny do nowego budynku

Kompaktowa centrala wentylacyjna LWZ 8 CS Premium z certyfikatem domu pasywnego oferuje najwyższy komfort mieszkalny godny domu energooszczędnego. Urządzenie pobiera energię z powietrza zewnętrznego w celu uzyskania przyjemnych temperatur w pomieszczeniu oraz przygotowania ciepłej wody. Nowoczesne zarządzanie wentylacją zapewnia, że ciepło pozostaje w domu.

 • Produkt doskonały do nowych budynków
 • Kompaktowe urządzenie z 4 funkcjami: wentylacji, ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i chłodzenia
 • Energooszczędna technologia inwerterowa
 • Centralny system wentylacji z odzyskiem ciepła do 90%
 • Możliwość połączenia z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką

VLR 70 – Indywidualne rozwiązanie w nowych i starych budynkach

Decentralna jednostka wentylacyjna VLR 70 szczególnie skutecznie wentyluje poszczególne pomieszczenia. Odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego i uwalnia je do powietrza nawiewanego. VLR 70 umożliwia oczyszczanie dopływającego powietrza przez drobne filtry przeciwpyłowe – idealne dla alergików. Zoptymalizowany wentylator w jednostce wentylacyjnej zapewnia minimalny hałas podczas pracy. Zdecentralizowany system wentylacji jest prosty w instalacji. Poszczególne elementy są montowane w pomieszczeniach, w których są potrzebne.

 • Zdecentralizowana jednostka wentylacyjna do pomieszczeń ze ścianą zewnętrzną
 • Odzysk ciepła do 89%
 • Odpowiednia dla alergików, z filtrami o wyższej jakości

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON?

 • Skutecznie wpływa i poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu
 • Zwiększony komfort życia
 • Ciepło grzewcze, które jest tracone przez wentylację okna, zostaje zachowane
 • Energooszczędna wentylacja dzięki odzyskowi ciepła
 • Ochrona ścian i zapobieganie rozwojowi pleśni
 • Korzyści dla alergików i wiele innych

Źródło: stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz