Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

LG Smart Cottage na targach IFA 2023 będzie promowało zrównoważony styl życia

Firma LG Electronics na targach IFA 2023 zaprezentuje mieszkanie pokazowe LG Smart Cottage. Ten kompaktowy, prefabrykowany dom wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) oraz pozyskiwania energii, a także najnowsze inteligentne urządzenia i usługi domowe LG. Łącząc wysokiej jakości urządzenia i przyjazne dla użytkownika usługi w przestrzeni zbudowanej przy użyciu najnowszych technologii budownictwa modułowego, LG Smart Cottage zaprezentuje nowatorskie podejście do kwestii projektowania mieszkania.

LG Smart Cottage na targach IFA 2023 będzie promowało zrównoważony styl życia
LG Smart Cottage na targach IFA 2023 będzie promowało zrównoważony styl życia

Prefabrykowany dom LG Smart Cottage, stworzony z naciskiem na zrównoważony rozwój i w zgodzie z hasłem „Better Life for All”, ma układ dwupoziomowego mieszkania. Taka konstrukcja zapewnia praktyczną, wygodną przestrzeń życiową przy maksymalnej oszczędności miejsca. Pomimo niewielkich rozmiarów dom modułowy oferuje wszystkie niezbędne urządzenia i udogodnienia. Można go przetransportować i ustawić w preferowanej lokalizacji. Na podstawie badań przeprowadzonych przez ReportLinker przewiduje się, że globalny rynek prefabrykowanych budynków mieszkalnych osiągnie do 2028 r. wartość około 22,9 mld USD, przy składanej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 4,8% w latach 2023-2028.

Wnętrze domu zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią eleganckiego designu LG. Przy budowie zastosowano połączenie różnych materiałów, takich jak drewno, kafelki i mosiądz. Aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, wymienne komponenty modułowe domu zostały wykonane ze stali niskoemisyjnej produkowanej przez POSCO, renomowanego południowokoreańskiego producenta stali.

Energooszczędne rozwiązania LG do kuchni, pomieszczeń mieszkalnych i klimatyzacji zainstalowane w Smart Cottage obejmują zestaw pralniczy WashTower Compact, zmywarkę QuadWash™, inne urządzenia kuchenne do zabudowy, filtr wody oraz pompę ciepła powietrze-woda Therma V™ Monobloc (AWHP). Pompa ciepła zapewnia całoroczny komfort cieplny w pomieszczeniach, zużywając przy tym mniej energii niż tradycyjne systemy ogrzewania i chłodzenia. Połączona jest ze zintegrowanym zbiornikiem wody (IWT) o pojemności 200 litrów, aby zapewnić również ciepłą wodę użytkową.

Dom wyposażony jest w technologie LG ukierunkowane na zrównoważony rozwój, które mogą zaspokoić codzienne potrzeby energetyczne nawet dwóch osób. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne o mocy 4 kilowatów połączone z systemem magazynowania energii zbierają i przechowują energię słoneczną, generując do 15 kilowatów energii elektrycznej dziennie. Nadwyżki energii mogą być magazynowane lub odsprzedawane dostawcy energii elektrycznej. Dodatkowo dom modułowy LG ma wbudowaną ładowarkę do pojazdów elektrycznych (EV). Właściciele nie będą więc musieli montować jej samodzielnie, aby ładować samochód elektryczny.

Aby zapewnić inteligentną i wygodną obsługę, wszystkie urządzenia w domu łączą się z aplikacją LG ThinQ. Za jej pomocą użytkownicy mogą sterować każdym urządzeniem, zarządzać całym systemem HVAC oraz monitorować magazynowanie i zużycie energii w czasie rzeczywistym. Co więcej, LG ThinQ łączy się ze zwiększającymi bezpieczeństwo akcesoriami Internetu rzeczy (IoT) Smart Cottage, takimi jak kamery, czujniki ruchu i inteligentne dzwonki do drzwi, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo i spokój ducha.

W celu realizacji projektu Smart Cottage firma LG nawiązała współpracę z GS Engineering & Construction Corp (GS E&C), południowokoreańskim dostawcą usług budowlanych i inżynieryjnych.

LG Smart Cottage to znacznie więcej niż prefabrykowany dom: to innowacyjne mieszkanie, które ułatwia zrównoważony styl życia dzięki najnowocześniejszym funkcjom sieciowym ThinQ. Celem LG jest stworzenie nowej koncepcji mieszkania poprzez płynną integrację rozwiązań energetycznych, urządzeń i usług w przestrzeni, która pozwala ludziom żyć po swojemu – Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Odwiedzający stoisko LG (hala 18, Messe Berlin) na targach IFA 2023 w dniach 1‑5 września będą mogli zapoznać się z LG Smart Cottage i wieloma innymi innowacjami ułatwiającymi życie.

lg.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz