Reklama
https://h2poland.com.pl/

LG na targach IFA zaprezentuje rozwiązanie do zrównoważonego zarządzania energią

Na targach IFA 2023 firma LG Electronics zaprezentuje swoją wizję bardziej zrównoważonego stylu życia w postaci zeroemisyjnego domu „Net-Zero House”. Nowy system energetyczny oferuje kompletne rozwiązanie do zarządzania energią, ogrzewaniem i chłodzeniem w gospodarstwie domowym. Składa się z dwóch kluczowych komponentów: magazynu energii (ESS) oraz pompy ciepła powietrze-woda (AWHP) Therma V™ R290 Monobloc.

LG na targach IFA zaprezentuje rozwiązanie do zrównoważonego zarządzania energią
LG na targach IFA zaprezentuje rozwiązanie do zrównoważonego zarządzania energią

System LG to kompletne rozwiązanie energetyczne, dzięki któremu dom staje się bardziej ekologiczną przestrzenią. Wszystko dzięki połączeniu magazynu energii LG Electronics z pompą ciepła LG Therma V™, co umożliwia wydajne ogrzewanie oraz wygodne zarządzanie energią – magazynowanie, użytkowanie oraz oszczędzanie.

Reklama
oknonet.pl

Pompa LG Therma V™ zapewnia całoroczny komfort cieplny w pomieszczeniach i – co równie ważne – zużywa energię bardziej efektywnie niż tradycyjny system ogrzewania. Zgodnie z europejskim dążeniem do dekarbonizacji pompa Therma V™ R290 Monobloc pomaga użytkownikom zmniejszyć ślad węglowy wytwarzany w ich domach poprzez wykorzystanie energii z otaczającego ją powietrza dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R290, który ma niezwykle niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszący zaledwie trzy jednostki. Urządzenie jest również w stanie wygenerować wysoką temperaturę wody wykorzystywaną przez zainstalowane w domu grzejniki.

Zintegrowany z pompą ciepła magazyn energii (ESS) oferuje innowacyjny i wygodny sposób na maksymalnie efektywne wykorzystanie energii odnawialnej w domu, a ponadto służy jako zapasowe źródło mocy w przypadku awarii zasilania sieciowego. W ciągu dnia, kiedy produkcja energii słonecznej jest wyższa, jej nadwyżka może być magazynowana i kierowana do zintegrowanego zbiornika wody pompy ciepła. Z kolei wieczorem, gdy zużycie energii jest zwykle wyższe, system wykorzystuje zmagazynowaną energię do grzania wody i zasilania urządzeń domowych, co zwiększa efektywność i niezależność energetyczną. W przypadku przerwy w zasilaniu magazyn energii może pomóc w podtrzymaniu działania podstawowych systemów, takich jak ogrzewanie, chłodzenie i oświetlenie. Nadwyżki mogą być więc magazynowane lub odsprzedawane dostawcy.

Oprócz pompy ciepła Therma V™ magazyn energii współpracuje także z urządzeniami AGD firmy LG – pralką, lodówką, piekarnikiem, zmywarką i szafą parową Styler, a nawet ładowarką do samochodów elektrycznych. Odwiedzający „Net-Zero House” podczas targów IFA 2023 będą mogli obejrzeć wykres ukazujący, w jaki sposób zmagazynowana w systemie energia dociera do wszystkich zainstalowanych urządzeń, zmniejszając obciążenie sieci elektrycznej i jednocześnie obniżając miesięczne rachunki za prąd.

Co więcej, domowy system energetyczny współpracuje z LG ThinQ Energy – intuicyjną w obsłudze aplikacją do zarządzania energią. Umożliwia ona użytkownikom sterowanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami, zarządzanie systemem HVAC (Heating – ogrzewanie, Ventilation – wentylacja, Air Conditioning – klimatyzacja) oraz monitorowanie magazynowania i zużycia mocy z niemal dowolnego miejsca za pomocą smartfona. Ponadto urządzenia z trybem oszczędzania energii pomagają efektywnie ją wykorzystywać, co można łatwo sprawdzić za pośrednictwem aplikacji ThinQ.

Dom zeroemisyjny prezentuje na targach IFA 2023 nasze kreatywne rozwiązania do zarządzania energią, w tym domową platformę energetyczną obsługiwaną przez ThinQ Energy. Pokazuje to, jak mocno firma LG jest zaangażowana w tworzenie zrównoważonych rozwiązań zarówno w zakresie systemów HVAC, jak i urządzeń domowych, aby poprawiać jakość życia ludzi. Będziemy nadal wykorzystywać nasze wiodące w branży technologie podstawowe, aby tworzyć rozwiązania, które przynoszą korzyści ludziom i planecie – Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Odwiedzający stoisko LG (hala 18, Messe Berlin) na targach IFA 2023 w dniach 1‑5 września będą mogli zapoznać się z domem zeroemisyjnym i wieloma innymi innowacjami ułatwiającymi życie.

Źródło: lg.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz