.
Reklama
oknonet.pl
.

Columbus przyjął ofertę od ENGIE Zielona Energia

Spółka Columbus Energy przyjęła wiążącą ofertę nabycia projektów farmowych o mocy 102,5 MW. Wartość oferty to minimum 97,6 mln euro oraz udział w zyskach do końca 2026 r.

Columbus przyjął ofertę od ENGIE Zielona Energia
Columbus przyjął ofertę od ENGIE Zielona Energia

Zarząd Columbus przyjął wiążącą ofertę nabycia projektów farmowych od ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. (dalej EZE) – podmiotu z Grupy ENGIE, i przystąpił do ostatecznych negocjacji w celu sprzedaży farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 102,5 MW. Wartość oferty obecnie wynosi 97,6 mln euro, lecz zostanie powiększona o udział w EBITDA, uzyskanej ze sprzedaży energii elektrycznej produkowanej przez te farmy do końca 2026 r. Oferta została złożona w konsekwencji przeprowadzenia przez oferenta pełnego badania due diligence oraz uzgodnienia ogólnych warunków umowy sprzedaży tych farm fotowoltaicznych.

Reklama
oknonet.pl

 

Liczymy, że sprzedaż farm do EZE to dopiero początek naszej wieloletniej współpracy i że wraz z jedną z największych grup energetycznych na rynku europejskim, przy wsparciu naszego Akcjonariusza DC24, będziemy tworzyć unikalny projekt energetyczny na dekady. O zamiarze sprzedaży części naszych aktywów informowaliśmy rynek już w czerwcu br. Uwolnienie części naszego kapitału jest dla nas kluczowe, aby poprawić strukturę bilansu oraz płynność w Grupie. Proces sprzedaży farm trwał kilka miesięcy i jego wynikiem jest dzisiejsze przyjęcie oferty wiążącej od EZE. Większość sprzedawanych przez nas 102 MW farm fotowoltaicznych jest w elektryfikacji lub eksploatacji. Kapitał ze sprzedaży farm zostanie wykorzystany w pierwszej kolejności na spłatę całości finansowania project finance i zielonych obligacji – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Jednocześnie Zarząd zaznacza, iż przyjęcie tej oferty nie jest jednoznaczne z podpisaniem wiążącej umowy sprzedaży, a tym samym sprzedażą farm fotowoltaicznych będących jej przedmiotem do czasu podpisania umowy SPA.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz