Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Audyt energetyczny. Dlaczego jest niezbędny?

Audyt energetyczny nazywany również audytem cieplnym wykonuje się, by móc ocenić energooszczędność naszego budynku i przedstawić zakres oraz wszelkie parametry techniczne i ekonomiczne prac związanych z termomodernizacją.

Audyt energetyczny. Dlaczego jest niezbędny?
Audyt energetyczny. Dlaczego jest niezbędny? [źródło: www.eploo.pl]

Audyt cieplny pozwala znależć optymalne rozwiązania, w których uwzględnia się koszty realizacji całego przedsięwzięcia oraz wynikające z niego oszczędności energii i co najważniejsze, czas zwrotu kosztów naszej inwestycji.

Najważniejsze korzyści płynące z audytu energetycznego to:

• możliwość ubiegania się o dofinansowanie termomodernizacji
• przyczynienie się do ograniczenia zużycia energii na cele ogrzewania, wentylacji i C.W.U., które pochłaniają ok. 80% energii dostarczanej do budynku
• optymalne zaplanowanie modernizacji systemu grzewczego oraz docieplenia ścian, dachu czy podłóg. Ułatwia to przeprowadzenie remontu, ponieważ w audycie znajduje się wykaz prac, które będą najbardziej korzystne pod względem oszczędności energetycznych i finansowych
• określenie kosztów termomodernizacji budynku
• otrzymanie założeń do projektu budowlanego
• dostarczenie danych określających klasę energetyczną. Może to być na przykład świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, przydatne w przypadku sprzedaży nieruchomości.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy najlepiej doradzą Państwu w sprawie audytu energetycznego.

wejdź na www.eploo.pl , aby poznać więcej szczegółów!

Źródło: eploo.pl

Eploo Sp. z o.o.
Mazowiecka 11/49,
00-052 Warszawa
tel. 571500336
e-mail: [email protected]
www.eploo.pl
https://www.facebook.com/eploopl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz