Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

4 elementy, które mają znaczenie przy wyborze firmy od fotowoltaiki

Jak zauważa Vosti rachunki za energię elektryczną ciągle rosną, co wpływa na wzrost zainteresowania fotowoltaiką. Wraz z popularnością tego rozwiązania, przybywa firm świadczących usług w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych. Na co zwrócić uwagę wybierając partnera od fotowoltaiki?

4 elementy, które mają znaczenie przy wyborze firmy od fotowoltaiki
4 elementy, które mają znaczenie przy wyborze firmy od fotowoltaiki [Źródło: vosti.pl]

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata. Decydując się na zakup, warto wybrać firmę, która posiada przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w tym obszarze oraz która gwarantuje jakościowe wykonanie instalacji.

Wiarygodność firmy

Przed podpisaniem umowy na zakup instalacji fotowoltaicznej, warto sprawdzić firmę, z którą zamierzamy współpracować. Kluczowe jest jak długo działa na rynku oraz ile realizacji wykonała, im większe są to liczby, tym mamy do czynienia z bardziej doświadczonym podmiotem. Oczywiście liczy się nie tylko ilość, ale również jakość! Dlatego kolejnym krokiem powinien być sprawdzenie informacji w internecie. Warto zwrócić uwagę na zdjęcia i opisy wykonanych realizacji oraz na estetykę wykonania, oraz jakość montażu. Ważne są opinie innych użytkowników.

Oferta produktowa

Większość osób kojarzy fotowoltaikę z panelami na dachu czy gruncie. Należy pamiętać, że w skład instalacji wchodzi znacznie więcej elementów, które również wpływają na jej jakość i żywotność. Co jeszcze wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego i na co zwracać uwagę?

  • Moduły fotowoltaiczne (panele)
  • Konstrukcja
  • Falownik
  • Zabezpieczenia AC/DC

Obecnie standardem na rynku są panele monokrystaliczne. Stosujemy najwyższej jakości urządzenia, od renomowanych producentów. O ile inne firmy też mają w swojej ofercie produkty tych samych marek, u nas rzeczywiście wykorzystujemy topowe rozwiązania. Przykładem jest np. Jinko i ich panele – wybieramy te najbardziej zaawansowane modele pod kątem mocy i estetyki wizualnej. Również używane przez nas falowniki Huawei, charakteryzują się technologią, która pozwala podłączyć inwerter do akumulatora, jeśli Klient chciałby w przyszłości rozbudować instalację o własny magazyn energii. – mówi ekspert Vosti.

  • Konektory
  • Przewody solarne

Logistyka

Na rynku jest wiele firm, które nie posiadają towaru na stanie i jest on zamawiany na bieżąco. Często skutkuje to opóźnieniami w dostawie i montażu. Warto wybrać wykonawcę, który posiada własne centrum logistyczne lub magazyn. Jak zauważa Vosti dobrze, jeśli wykonawca współpracuje bezpośrednio z producentami – to pomaga w sprawnej realizacji zamówień.

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę to bezpieczna dostawa na miejsce montażu oraz sposób, w jaki towar jest pakowany i przewożony. To właśnie w transporcie, szczególnie panele, są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Usługi posprzedażowe

Przed zakupem warto sprawdzić, jak wygląda opieka posprzedażowa i czy rola firmy nie kończy się przypadkiem z chwilą montażu instalacji. Pomimo tego, że żywotność fotowoltaiki szacowana jest nawet na 30 lat, dobrze jeśli ktoś cały czas “ma oko” na poprawne działanie instalacji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, jaką gwarancję oferuje firma oraz jakich części instalacji dotyczy.

Kompleksowość usługi to nie tylko audyt, sprzedaż czy serwis. Założenie instalacji wiąże się z wieloma formalnościami, z których wyręczamy Klientów. Nasi Doradcy składają wniosek do zakładu energetycznego, służą również pomocą w przypadku finansowania w bankach, a także możliwości uzyskania dofinansowania, chociażby z programu Mój Prąd. Klient musiałby poświęcić bardzo dużo czasu, by samodzielnie zgłębić wiedzę na ten temat, my na bieżąco śledzimy pojawiające się aktualności i informujemy o każdej nowej możliwości.- mówi ekspert Vosti.

Reasumując, Vosti zwraca uwagę, że wybierając firmę, od której zakupimy instalację fotowoltaiczną, warto patrzeć szerzej, niż tylko na aspekt finansowy. Istotnych jest wiele drobnych czynników, które mają kluczowy wpływ na jakość i żywotność fotowoltaiki, a także końcowe zadowolenie Klienta.

Źródło: vosti.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz