Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com
Schneider Electric

Schneider Electric inwestuje 40 mln euro w inteligentną fabrykę przyszłości na Węgrzech

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki przemysłowej, rozpoczął budowę nowej inteligentnej fabryki w Dunavesce na Węgrzech. Planowana inwestycja o wartości 40 milionów euro obejmie budowę zakładu o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych i da zatrudnienie 500 osobom.

Schneider Electric inwestuje 40 mln euro w inteligentną fabrykę przyszłości na Węgrzech
Schneider Electric inwestuje 40 mln euro w inteligentną fabrykę przyszłości na Węgrzech

36. inteligentna fabryka Schneider Electric w Europie będzie 22. fabryką w regionie produkującą rozdzielnice pierwotnego i wtórnego rozdziału energii, rozdzielnice niskiego napięcia i komponenty do nich oraz najnowocześniejsze rozdzielnice średniego napięcia AirSeT bez gazu SF6. Wszystkie urządzenia wykonywane będą na zamówienie według indywidualnych wymagań klientów.

Już od pierwszego dnia produkcji, który przewidziany został na 2024 rok, fabryka będzie miała zerowy bilans energetyczny. Zakład zasilą geotermia i energia słoneczna na dachu, a rozwiązania z obszaru zarządzania energią wdrożone w ramach architektury EcoStruxure Schneider Electric zmaksymalizują jego efektywność energetyczną.

Ponadto na terenie obiektu:

  • znajdzie się 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania rowerów elektrycznych od Schneider Electric,
  • woda opadowa będzie zbierana i ponownie wykorzystywana,
  • aby zmniejszyć straty energii, czujniki Schneider Electric w biurach, salach konferencyjnych, szatniach i łazienkach będą sterować oświetleniem i klimatyzacją,
  • przy stanowiskach postojowych dla ciężarówek i przy wejściu do budynku znajdą się śluzy powietrzne zapobiegające utratom ciepła.

Europa jest ważnym regionem dla Schneider Electric – mówi Frederic Godemel, Executive Vice President, Power Systems & Services w Schneider Electric – Ta nowa inteligentna fabryka jest jednym z przykładów tego, jak zwiększamy nasze możliwości, aby sprostać wzrostowi popytu, gdy Europa przyspiesza transformację i wzmacnia swoją niezależność energetyczną.

Nowy zakład w Dunavecse będzie flagową fabryką w Europie w zakresie technologii średniego napięcia – dodaje Yann Reynaud, Senior Vice President Global Engineering to Order, Schneider Electric. – Jesteśmy podekscytowani faktem, że budujemy więcej mocy produkcyjnych dla naszych klientów, dzięki czemu będziemy mogli zaoferować im jeszcze więcej innowacji, zrównoważonego rozwoju i rozwiązań cyfrowych.

Podobne rozwiązania wprowadzane są przez Schneider Electric także na terenie Polski. Fabryka w Bukownie, należąca do Grupy, otrzymała w 2021 roku status Smart Factory, stając się kolejnym punktem na globalnej mapie podobnych obiektów w portfolio Schneider Electric.

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz