Garaż odbiera z domu trochę ciepła, dlatego zaleca się aby był budowany jako dostawienie do zasadniczej bryły domu, tak aby była zachowana termoizolacja, jak dla przegród zewnętrznych.
Decydując się na ocieplenie bramy garażowej ważne jest aby jej współczynnik U będzie możliwie jak najniższy, lecz pomimo tego i tak będzie uciekać przez bramę więcej ciepła niż typową ścianę. Na rynku znajduje się mało bram garażowych z dobrymi parametrami ciepła. Ważne jest aby podana ciepłochłonność dotyczyła całej bramy a nie tylko jej skrzydła.
Bramy można kupić z ociepleniem lub bez. Skrzydła Bram rozwieralnych oraz uchylnych można samemu ocieplić montując wewnątrz kilkucentymetrową warstwę styropianu.
Szczelność bramy ma wpływ na straty ciepła tak samo jak współczynnik U skrzydła bramy. Bramy rozwieralne które swoją budowę mają podobną do zwykłych drzwi są najszczelniejsze, a wiatr który na nie wieje dociska je do ościeżnicy.
Bramy segmentowe i rolowane również dobrze się sprawdzają, gdyż prowadnica osłania styk skrzydła z ramą. Bramy uchylne zawsze mają nieszczelności w tym miejscu, lecz nie jest to ich wadą. Aby garaż był dobrze wentylowany musi mieć napływ świeżego powietrza, jeśli nie ma żadnych nieszczelności należy wykonać otwory wentylacyjne.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.