Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Apator na GreenPower

Transformacja energetyczna oraz partycypowanie w zachodzących procesach z nią związanych to bardzo ważne zagadnienie w grupie apator. Technologie wspierające optymalne wykorzystanie pozyskanej energii z oze wśród przedsiębiorstw, operatorów sieci oraz podmiotów publicznych to tematy, który będą poruszane na najbliższych targach greenpower, w dniach 16-18 maja 2023 r. w poznaniu, w których udział weźmie Grupa Apator.

Apator na GreenPower
Apator na GreenPower

W celu odbycia rozmów z ekspertami, Apator zaprasza do odwiedzin w hali 7A, na stoisku nr 9, gdzie wraz z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii będzie można spotkać fachowców z branży OZE w celu wymiany doświadczeń oraz poznania rozwiązań dla wyzwań, które niosą ze sobą odnawialne źródła energii.

Na stoisku będzie można dowiedzieć się więcej o magazynach energii i ich zastosowaniu w różnych miejscach, w zależności od potrzeb i funkcjonalności. Zaprezentowany zostanie cyfrowy system nadzoru OZE – EKTIN. Jest to kompleksowy system do nadzoru i zarządzania pojedynczymi oraz rozporoszonymi farmami fotowoltaicznymi i elektrowniami wiatrowymi. Wykorzystanie systemu umożliwia efektywne zarządzanie farmami, jednocześnie zmniejszając koszty utrzymania infrastruktury i zapewniając bezpieczeństwo dzięki efektywnemu systemowi wczesnego alarmowania.

Ponadto, Apator posiada w swojej ofercie sterowniki farm fotowoltaicznych SPV, których zastosowanie będzie miało coraz większy wpływ na odpowiednie i niezachwiane w czasie funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznych. Rola strażnika mocy w instalacjach przemysłowych zabezpiecza przed eksportem mocy do sieci dystrybucyjnej dzięki bezpośredniemu połączeniu m.in. z dataloggerami, automatyką zabezpieczeniową, analizatorami parametrów sieci.

greenPower 2023 fb prelekcja 1 002

Dodatkowym akcentem podczas trwania targów będzie wystąpienie eksperta – Menedżera Produktu ds. OZE Szymona Piaseckiego, który pierwszego dnia targowego 16 maja na odbywającym się Forum Magazynowania Energii organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii wystąpi z prelekcją zatytułowaną: Stabilizacja sieci i bilansowanie techniczne – nowe funkcjonalności magazynów energii. Prelegent przedstawi podczas wystąpienia wiele korzyści idących w parze z wykorzystaniem magazynu energii, którego zastosowanie może znacznie przyspieszyć zwrot inwestycji poniesionych przez przedsiębiorstwa na zakup farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej. Omówione zostaną również aspekty techniczne tj. zastosowanie w sieci dystrybucyjnej, gdzie zaimplementowanie takiego rozwiązania poprawia jakość napięcia i zapewnia stabilizację sieci, jednocześnie nie dopuszczając do okresowych wyłączeń instalacji prosumenckich.

Źródło: apator.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz