Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

SBB ENERGY S.A. zakończyło projekt budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce

To już kolejny projekt wodorowy na koncie SBB ENERGY S.A.. Inwestycja, umożliwi produkcję, magazynowanie i wykorzystywanie wodoru na potrzeby nowoczesnej kolei.

SBB ENERGY S.A. zakończyło projekt budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce
SBB ENERGY S.A. zakończyło projekt budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce

Trwający niemal 18 miesięcy projekt polegał na budowie infrastruktury do produkcji i magazynowania wodoru, a także jego dalszego wykorzystania do produkcji energii elektrycznej. Instalacja składa się z układu elektrolizerów, systemu magazynowania oraz układu ogniw paliwowych. Elektrolizery produkujące wodór zasilane są energią elektryczną pochodzącą z nadwyżek produkcyjnych farmy fotowoltaicznej. Ogniwa paliwowe z kolei przekształcają uprzednio wyprodukowany i zmagazynowany wodór na energię elektryczną, wykorzystywaną w sytuacjach braku możliwości pracy farmy PV. Głównym celem instalacji tworzonej w ramach projektu badawczo-rozwojowego jest potwierdzenie możliwości wykorzystania magazynów wodorowych do szerokiego zasilania systemów kolejowych
w przyszłości.

 

Wraz z naszym zespołem specjalistów zakończyliśmy z wielkim sukcesem projekt budowy wodorowego systemu magazynowania energii w Podstacji Trakcyjnej Garbce. To kompletne i zintegrowane rozwiązanie do wytwarzania i magazynowania wodoru oraz jego dalszego użytku do produkcji energii elektrycznej. Pozwoli ono na rozwój infrastruktury zasilanej w energię opartą o wodór. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej innowacji i aktywnie uczestniczyć w procesie zielonej transformacji energetycznej – mówi Błażej Mrożek – Kierownik Projektu SBB ENERGY S.A.

Więcej zielonej energii na kolei

Projekt wykonany przez SBB ENERGY S.A. jest elementem infrastruktury podstacji trakcyjnej w Garbcach należącej do PGE Energetyka Kolejowa, który razem z istniejącym bateryjnym magazynem energii oraz farmą fotowoltaiczną stworzy wyjątkowy, zielony ekosystem wzajemnie powiązanych i uzupełniających się instalacji wytwarzających i dostarczających energię dedykowaną kolei. W efekcie, powstanie nowoczesna i wszechstronnie działająca podstacja trakcyjna zasilająca sieć kolejową, która nie tylko zapewni niezawodność i stabilność, ale także przyczyni się do ochrony środowiska poprzez produkcję ekologicznego źródła energii.

SBB ENERGY S.A. – Jedna firma, wiele możliwości

SBB ENERGY S.A. sukcesywnie zapewnia innowacyjne rozwiązania dla sektora energetycznego i przemysłu oraz dostarcza zaawansowane technologie z zakresu ochrony środowiska. Jako jeden z czołowych liderów branży energetycznej, zgodnie z hasłem “Jedna firma, wiele możliwości”, przedsiębiorstwo od 30 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim i zagranicznym, skutecznie realizując liczne projekty międzynarodowe m.in.: w Japonii, Chinach, Kosowie, Niemczech, a także liczne prace rozruchowe w Wielkiej Brytanii czy Szwecji.

SBB ENERGY tworzą wykwalifikowani profesjonaliści, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują wyzwania projektowe. Realizując inwestycję budowy pionierskiego systemu magazynowania energii w Garbcach nasi inżynierowie po raz kolejny dowiedli, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Konsekwentnie dbamy o jakość świadczonych usług, dostarczając innowacyjne i kompleksowe rozwiązania dla rynku energetycznego. Wykwalifikowany zespół SBB ENERGY stanowi naszą wizytówkę i klucz do sukcesu, co czyni nas jednym z liderów w branży – mówi Ziemowit Słomczyński, Prezes Zarządu SBB ENERGY S.A.

Poprzez realizację innowacyjnych i wielkoskalowych projektów SBB ENERGY konsekwentnie stawia krok w stronę przyszłościowych rozwiązań w energetyce odnawialnej i hybrydowej. Działając na arenie międzynarodowej sukcesywnie poszerza zakres swoich usług, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów.

SBB ENERGY S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz