Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus

Spółka Columbus Energy podpisała porozumienie Term Sheet z DTEK Renewables International B.V. w sprawie inwestycji w budowę trzech wielkoskalowych magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh.

Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus
Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus

Zarząd Columbus Energy S.A. poinformował dziś o zawarciu niewiążącego Term Sheet z DTEK Renewables International B.V., dotyczącego potencjalnej strategicznej współpracy w zakresie budowy wielkoskalowych magazynów energii, których projekty posiada Spółka. Są to trzy projekty magazynów energii, o łącznej mocy 398 MW i pojemności 1,6 GWh, z wydanymi warunkami przyłączenia, z czego jeden projekt wygrał już aukcję na rynku mocy. Na obecnym etapie obie Spółki negocjują kluczowe warunki współpracy, due dilligence i treści umowy inwestycyjnej.

Długo szukaliśmy odpowiedniego partnera do realizacji inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii. Z tego m.in. powodu przesunęliśmy w czasie publikację naszej strategii biznesowej. Posiadane przez nas projekty magazynów są jednymi największych w Europie, dlatego potrzebujemy branżowego wspólnika z najwyższej, światowej ligi. Mamy nadzieję, że dalsze negocjacje przebiegną pomyślnie i podpiszemy umowę z Grupą DTEK – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Term Sheet został zawarty na okres 6 miesięcy, natomiast strony wyraziły intencję w okresie 60 dni zawrzeć stosowne wiążące umowy inwestycyjne.

ColumbusEnergy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz