Reklama
https://h2poland.com.pl/

Aktualne dotacje do magazynów energii – czy to się opłaca?

HOME STAR Sp. z o.o: polska firma specjalizująca się w hurtowej sprzedaży komponentów fotowoltaicznych (pod brandem SOLFLEX), oraz pomp ciepła (THERMATEC). W ich zasobach znajdują się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Firma posiada swoją siedzibę w Katowicach, ale zasięgiem swoich działań obejmuje całą Polskę.

Aktualne dotacje do magazynów energii - czy to się opłaca?
Aktualne dotacje do magazynów energii - czy to się opłaca? [źródło: www.homestar.pl]

Więcej o oferowanych rozwiązaniach na stronie:  www.homestar.pl/oferta

Reklama
oknonet.pl

Zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z towarzyszącym jej magazynem energii to niemały wydatek dla gospodarstwa domowego. Decyzję może ułatwić dotacja od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki której amortyzacja kosztów jest znacznie korzystniejsza.

Najpopularniejszy program dotacji to program o nazwie “Mój Prąd”, które doczekało się w roku 2022 iteracji o numerze 4.0, a w tym roku jest spodziewana jej kolejna odsłona. Ponieważ nie znamy jeszcze przepisów przyszłej aktualizacji, warto przyjrzeć się obowiązującej – tym bardziej, że kolejne następujące zmiany są raczej kosmetyczne, a możliwość składania wniosków w ramach MP4 została wydłużona do 31 marca 2023 roku.

Dla kogo jest program dotacji “Mój Prąd” i jakie są warunki otrzymania?

1. Program jest przeznaczony wyłącznie dla osób prywatnych, zakupujących instalację na potrzeby prywatnego zaopatrzenia w energię elektryczną,
2. Trzeba mieć podpisaną umowę o dostarczanie energii z zakładem energetycznym (OSD)
3. Dotyczy instalacji, gdzie minimalna pojemność akumulatora musi wynosić min. 2 kWh,
4. Magazyn energii do fotowoltaiki musi być zakupiony wraz z całą instalacją fotowoltaiczną i nie można go wykorzystać w istniejącej instalacji PV.

Należy również pamiętać o konieczności rozliczania się w systemie net-billing, czyli wartościowym, a nie ilościowym rozliczeniu produkcji oraz nadwyżek energii.

Jakie są główne benefity tego programu? Dla kompletnej, nowej instalacji PV można uzyskać maksymalnie nawet 26.000 PLN połączonej z magazynami ciepła, magazynami energii elektrycznej i systemami inteligentnego zarządzania energią. Natomiast dla samego magazynu energii można uzyskać aż do 16.000 PLN dofinansowania. Co więcej, program dotacji “Mój Prąd 4.0” można łączyć z innymi programami – przede wszystkim z ulgą termomodernizacyjną.

A czy warto skorzystać z dofinansowania przy zakupie samego magazynu energii, w przypadku gdy posiadamy już samą instalację PV? Zdecydowanie TAK, jeżeli planujemy zamieszkać w danym miejscu na dłuższy okres i amortyzować w ten sposób uzyskane oszczędności. Dofinansowanie pozwala na pokrycie do 50% całej inwestycji magazynu energii, co przy kosztach sięgających kilkunastu tysięcy złotych ma niebagatelne znaczenie. Zdecydowanie największą korzyść odniosą Ci wnioskujący, którzy decydują się na jak największą inwestycję finansową – w myśl zasady “im większy zakup, tym większa kwota dofinansowania”. A zatem, w sytuacji zakupu najnowocześniejszych rozwiązań jest to zdecydowanie korzystne.

Minusem dla wielu osób jest fakt, że aby skorzystać z programu, należy przejść na nowy, mniej korzystny system rozliczeń net-billing i warto skalkulować czy w długofalowym ujęciu czasowym będzie to dla nas opłacalne. Polecamy w tym przypadku skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych firmy Home Star Sp. z o. o., która nie tylko doradzi najlepsze rozwiązanie produktowe z obszernego katalogu produktów i rozwiązań PV, ale również zawsze chętnie doradzi najkorzystniejszą opcję dofinansowania na podstawie dokładnych wyliczeń zapotrzebowania energetycznego.

Zaufaj nam i wejdź na www.homestar.pl, aby poznać więcej szczegółów!

Źródło: homestar.pl

Home Star Sp. z o.o.
Misjonarzy Oblatów MN 20A,
40-129 Katowice
tel. biuro: (+48) 32 722 02 03
tel. sprzedaż:(+48) 533 222 223
e-mail: [email protected]
www.homestar.pl
https://www.facebook.com/homestarfotowoltaika/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz