Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

„Mój Prąd 2.0”. Dotacje dla oczekujących z list rezerwowych?

Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że podjął decyzję o zwiększeniu dotacji w programie „Mój Prąd 2.0”. Ponad 20 tysięcy wnioskodawców umieszczonych obecnie na listach rezerwowych w drugiej edycji programu Mój Prąd otrzyma dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych.

„Mój Prąd 2.0”. Dotacje dla oczekujących z list rezerwowych?
„Mój Prąd 2.0”. Dotacje dla oczekujących z list rezerwowych? [Źródło: gov.pl]

 

Zarząd NFOŚiGW postanowił zadbać o środki finansowe dla grupy wnioskodawców umieszczonych na listach rezerwowych i podjął decyzję o kolejnym zwiększeniu puli pieniędzy dla II naboru w programie „Mój Prąd”. Uchwała zarządu NFOŚiGW wymaga teraz przygotowania specjalnego programu priorytetowego (lub wprowadzenia zmian w już istniejącym), który będzie umożliwiał finansowanie wyłącznie projektów umieszczonych na listach rezerwowych, sporządzonych w trakcie realizacji programu „Mój Prąd 2.0”.

Resort podkreśla, że wnioskodawcy, którzy złożyli wnioski w II naborze programu „Mój Prąd” i trafili na listy rezerwowe, otrzymają dofinansowanie w kwocie do 5 tys. zł, gdyż taki właśnie pułap dofinansowania dla pozytywnie ocenionych projektów zakładała tamta edycja.

Tymczasem warto przypomnieć, że kończy się już budżet tegorocznego, III naboru w programie „Mój Prąd”, który wynosi 534 mln zł. Ta kwota alokacji wystarczy na dofinansowanie maksymalnie 178 tys. domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych, a do 28 września br. zostało już złożonych blisko 167 tys. wniosków.[przeczytaj]

O dotację w programie „Mój Prąd 3.0” może ubiegać się osoba fizyczna, której instalacja fotowoltaiczna jest już wykonana i podłączona do sieci elektroenergetycznej (m.in. istnieje licznik dwukierunkowy). Instalacja o mocy 2-10 kW musi być przeznaczona na cele mieszkaniowe.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz