Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Wybór klimatyzatora – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup klimatyzatora, trzeba pamiętać, że jest to wydatek na wiele lat – warto więc wybrać takie urządzenie, które bezproblemowo spełni nasze oczekiwania oraz zapewni maksymalny komfort użytkowania przy minimalnym zużyciu energii.

Klimatyzator ścienny [Źródło: Midea]

Aby wybrać najlepszy dla siebie klimatyzator, warto odpowiedzieć sobie na pytania:

Przeznaczenie – gdzie chcesz umieścić klimatyzację?
Klimatyzator może być zamontowany w każdym pomieszczeniu, może być to układ pojedynczy   (1 jednostka wewnętrzna i 1 jednostka zewnętrza) bądź układ multi (wiele jednostek pojedynczych w kliku pomieszczeniach oraz jednostka zewnętrzna). Jednostka zewnętrzna może być zamontowana na balkonie (może być podwieszona), na tarasie, na tyłach budynku.

Upewnij się, czy w danym pomieszczeniu na pewno jest miejsce na montaż klimatyzatora. Jeśli masz wątpliwości dotyczące montażu, skonsultuj się ze specjalistą.

Funkcjonalność klimatyzatora – jakie zadanie ma spełniać klimatyzacja?
Wszystkie klimatyzatory oczywiście chłodzą pomieszczenie, ale mogą mieć też funkcję grzania.  Jeśli opcja grzania jest bardzo ważna dla kupującego, warto pomyśleć o takim zestawie klimatyzacji, który zapewnia wydajne i energooszczędne grzanie nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Typ klimatyzacji – określ preferowany wygląd i wymiary urządzenia.
Zastanów się, jaki typ urządzenia Cię interesuje – ponieważ możesz zainstalować nie tylko jednostkę ścienną, ale także przypodłogową, podsufitową, kasetonową bądź kanałową. Dopasuj wymiary, wybierz preferowany design, kolor.

Efektywność energetyczna – ile prądu pobiera klimatyzator?
Chcesz wiedzieć, jakie będą koszty utrzymania klimatyzatora? Przy każdym zestawie klimatyzacji znajdziesz informacje o rocznym zużyciu energii. Ponadto zwróć uwagę na współczynniki SEER/SCOP – im wyższe współczynniki, tym rachunki na energię elektryczną będą niższe.

Moc chłodnicza – na co zwrócić uwagę przy doborze mocy chłodniczej klimatyzatora?
Dobierając klimatyzację, należy określić jego wydajność. Do tego potrzebne są przede wszystkim wielkość i charakter pomieszczenia. Ponadto, przy doborze mocy chłodniczej powinniśmy brać pod uwagę takie czynniki jak: nasłonecznienie, lokalizację pomieszczenia, ilość urządzeń elektronicznych, ilość osób przebywających w pomieszczeniu.

Głośność urządzenia – jaki poziom głośności emituje klimatyzacja?
Dbając o komfort przy użytkowaniu klimatyzatora zwróć uwagę na głośność pracy urządzenia – nie powinien przekraczać 50 dB.

Dodatkowe funkcje – jakie inne cechy powinien spełniać idealny klimatyzator?
Tak naprawdę każdy klimatyzator charakteryzuje się ciekawym rozwiązaniem technologicznym, które wpływa na zwiększenie komfortu w pomieszczeniu i komfort użytkowników. Na przykład:

  • zdalne sterowanie temperaturą pomieszczenia z dowolnego miejsca na świecie
  • inteligentny czujnik ruchu
  • specjalne filtry antyalergiczne
  • nawiew powietrza 3D
  • przeróżne możliwości programowania pracy urządzenia, zapisywania ustawień itp.

Aby dokonać właściwego doboru, warto skorzystać z pomocy konfiguratora lub zlecić wykonanie zadania specjaliście.

Źródło: Midea

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz