Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Polski Komfort, legnicka firma z sektora HVAC

Polski Komfort, firma z sektora wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania nadmuchowego HVAC (Heating Ventilation Air Conditioning). Świadcząca swoje usługi na terenie miasta Legnica i całego województwa dolnośląskiego. W 1995 r. Polski Komfort wprowadził na polski rynek amerykański system Force Air zapewniający pełny komfort w domach pod względem całorocznej temperatury, wilgotności, filtrowania i jonizowania powietrza oraz wentylacji z rekuperacji.

Polski Komfort, legnicka firma z sektora HVAC
Polski Komfort, legnicka firma z sektora HVAC Źródło: [polski-komfort.pl]

Wśród oferty firmy Polski Komfort znajdują się pompy ciepła Midea M-Thermal. To zintegrowany system wykorzystywany na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. System służy nie tylko do ogrzewania, ale także do chłodzenia pomieszczeń. Urządzenie M-Thermal poza tym, że pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczym R32, wyróżnia się wysoką wydajnością (klasa efektywności energetycznej A+++) oraz możliwością pracy w kaskadzie, czyli w urządzeniu możliwa jest regulacja wydajności układu grzewczego składającego się z kilku systemów w zależności od zapotrzebowania cieplnego budynku.

Ponadto urządzenie w nowej odsłonie ma mniejsze wymiary i wbudowany moduł WiFi, co ułatwia bezprzewodowe sterowanie urządzeniem przy pomocy aplikacji MSmartLife. Firma Polski Komfort oferuje ponadto systemy ogrzewania podłogowego, powietrznego i nadmuchowego oraz centrale wentylacyjne z pompą ciepła, oraz klimatyzacje, centrale wentylacyjne, rekuperacji, fotowoltaikę, stacje ładowania pojazdów.

Świadomość niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne ogrzewania budynków za pomocą nieodnawialnych źródeł energii spowodowała, że obserwujemy wzrost zainteresowania alternatywnymi źródłami energii. Jednym z nich jest właśnie zastosowanie pompy ciepła, która z pewnością przyczynia się do zmniejszenia wpływu na zmiany klimatu i dbanie o środowisko. Obecnie w celu ogrzania budynków wykorzystywana jest energia pozyskiwana z promieniowania słonecznego, wód gruntowych, ziemi, powietrza atmosferycznego i energii geotermalnej. Co ważne jest ona dostępna w nieograniczonych ilościach i bezpłatna. Dlatego pompy ciepła należą do najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów ogrzewania budynków.

Tradycyjne metody ogrzewania generują coraz wyższe koszty. Jednym z rozwiązań, które pozwolą na ich obniżenie jest system Polski Komfort Ductless HVAC oferujący usługi z zakresu projektowania, montażu i serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Kluczowym elementem każdej instalacji jest poprawnie przygotowany projekt. Precyzyjność jego wykonania jest warunkiem dobrego montażu i komfortowej eksploatacji systemu. Do stworzenia takiego projektu wykorzystywane są komputerowe programy wspomagające, które pozwalają określić parametry pracy całego systemu. Pozwala to sprawdzić już na etapie projektu takich parametrów jak głośność instalacji, dokładne przepływy powietrza oraz określić rozmiary kanałów i nawiewników. Przed rozpoczęciem instalacji projekt jest konsultowany z inwestorem lub wyznaczonym przez inwestora pełnomocnikiem, tak aby klient w pełni uczestniczył w procesie przygotowania do instalacji systemu. Daje to pewność, że zaproponowane rozwiązanie jest właściwe dla danego budynku.

Źródło: [polski-komfort.pl]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz