Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych

Marka De Dietrich rozszerza typoszereg kotłów z zakresu Techniki Komercyjnej wprowadzając do oferty dwa nowe modele: Evodens Pro AMC 100 i Evodens Pro AMC 135.

Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych
Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych

Naścienne gazowe kotły kondensacyjne Evodens Pro AMC 100 i Evodens Pro AMC 135 to nowe rozwiązanie ergonomii i optymalizacja sterowania łączonymi systemami ogrzewania. Kotły przygotowane są do pracy z gazami ziemnymi, z możliwością przestawienia na propan oraz spalania gazu z 20% domieszką wodoru.

Ich sprawność przy częściowym obciążeniu wynosi do 108,8%. Posiadają zapłon elektroniczny i jonizacyjną kontrolę płomienia, a także palnik gazowy ze wstępnym zmieszaniem wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni ze splecionych włókien metalowych, modulujący od 21 do 100% mocy.

Kotły wyposażone są w wewnętrzne oświetlenie oraz wentylator z tłumikiem zasysania powietrza, który posiada zawór zwrotny klapowy przystosowany do pracy z systemami odprowadzania spalin pod ciśnieniem. Jest to zabezpieczenie przed brakiem ciągu nadające się również do pracy kaskadowej ze wspólnym odprowadzaniem spalin.

Evodens Pro AMC 100 i Evodens Pro AMC 135 posiadają konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution z programowalną elektroniczną regulacją pogodową przystosowaną do konfiguracji układów kaskadowych oraz do łączenia z termostatem modulującym De Dietrich Smart. Umożliwia on łączenie z siecią Wi-Fi dla zdalnej kontroli pracy instalacji i sygnalizacji usterek przy udziale smartfonu lub tabletu z darmową aplikacją w systemie Android lub iOS.

Główne cechy nowych modeli Evodens Pro AMC

  • Moc znamionowa kotła Evodens Pro AMC 100 – 99,9 kW (50/30°C), co dopuszcza uproszczoną formę dozoru technicznego oraz brak obowiązku zgłoszenia do UDT,
  • Kompatybilne z obecnymi systemami kaskadowymi Evodens Pro AMC,
  • Konsola sterownicza z regulatorem Diematic Evolution obsługiwana z poziomu kolorowego wyświetlacza znanego z kotłów serii AMC,
  • Jednostki wyposażone fabrycznie w płytę SCB 10 zapewniającą elastyczność w konfigurowaniu systemów kaskadowych w relacji kocioł Nadrzędny/Podrzędny,
  • Sprawdzony wymiennik ze stopu aluminiowo-krzemowego,
  • Zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy kotła, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody.

Więcej o przeprowadzonej instalacji przeczytasz na: dedietrich.pl

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
ul. Północna 15-19
54-105 Wrocław

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz