Reklama
bosch-homecomfort

Energooszczędne rozwiązanie dla budynków – belka chłodząca

Zapotrzebowanie na energooszczędne rozwiązania, które dodatkowo przynoszą szereg korzyści dla użytkowników budynków, wciąż rośnie. Przykładem takich rozwiązań są aktywne belki chłodzące.

Professor XP - nowa belka chłodząca Lindab
Professor XP - nowa belka chłodząca Lindab [Źródło: lindab-polska.pl]

Przewiduje się, że zapotrzebowanie na wielofunkcyjne belki będzie rosło do 2025 roku, a szacunkowa wartość rynku belek w 2021 roku ma wynieść ok. 203 mln USD.

Wielofunkcyjne belki chłodzące są alternatywą dla różnych systemów, m.in.: wentylacji, klimatyzacji oraz ogrzewania. Rozwiązania te oferują znaczne oszczędności związane ze zmniejszeniem zapotrzebowania na energię, co jest ważne dla właścicieli i zarządców budynków. Oferują także szereg korzyści dla użytkowników budynków: poprawiają i podnoszą komfort cieplny, pozwalają zaoszczędzić więcej miejsca (uwalniają podłogę) oraz zapewniają lepszą jakość powietrza w porównaniu z tradycyjnymi systemami HVAC.

Professor XP – nowa belka chłodząca Lindab

Aktywne belki chłodzące spełniają obecne wymagania stawiane urządzeniom i technologiom w ramach zrównoważonych budynków. Zastosowane w nowej belce rozwiązania techniczne pozwoliły na redukcję ilości zużytych surowców, a zoptymalizowana koncepcja wymiennika umożliwiła osiągnięcie takiej samej wydajności, lecz przy mniejszym zużyciu energii.

⇒ Zalety belki Professor XP:

  • zoptymalizowana wydajność energetyczna,
  • łatwa instalacja i konserwacja,
  • rozwiązanie, które umożliwia osobistą konfigurację wymagań.

Professor XP idealnie nadaje się do pomieszczeń z niskimi lub obniżonymi sufitami. Mała wysokość obudowy w zakresie 120-146 mm sprawia, że belka oferuje różne możliwości dopasowania do sufitu, a modułowy wymiennik oraz elastyczne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników pozwala na jej szerokie zastosowanie.

Nowa koncepcja wymienników modułowych

Belka Professor XP dostarczana jest z nowym modułem wymiennika, co umożliwia dopasowanie wydajności do konkretnych wymagań. Dzięki dużym możliwościom konfiguracji wymiennika można bardzo precyzyjnie dobrać belkę w zależności od wydajności cieplnej i/lub chłodniczej zapisanej w projekcie. Pozwala to na optymalizację zużycia energii oraz obniża koszty eksploatacyjne. Wymiennik jest dostępny zarówno w układzie 2-rurowym (chłodzenie lub ogrzewanie) i 4-rurowym (chłodzenie i ogrzewanie).

Innowacyjna konstrukcja wymiennika pozwoliła uzyskać dużo wolnej przestrzeni na środku belki, którą można wykorzystać do montażu dodatkowych systemów, takich jak: oświetleniowy, nagłośnieniowy, tryskaczowy itp.

Dzięki takiej konstrukcji belka Professor XP upraszcza procesy budowlane i jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich rodzajów budynków.

Źródło: lindab-polska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz