Reklama
http://powerpol.pl/

Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa

Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa
Emerson – producent urządzeń z zakresu klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa [Źródło: elektronika-sa.com.pl]

Copeland i ALCO należy do grupy “Emerson Climate Technologies”, w skład której wchodzi kilkanaście spółek korporacji Emerson oferujących m.in. podzespoły i usługi w zakresie klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewnictwa w skali światowej. Na światowych rynkach finansowych spółka Emerson jest znana jako firma solidna, zatrudniająca około 120 000 pracowników na całym świecie o wielkości sprzedaży przekraczającej 15 miliardów USD.

Reklama
dedietrich

Marka Copeland, jako wiodąca spełnia rolę promocyjną wobec nowej marki Emerson Climate Technologies, dlatego też logo Copeland zawsze umieszczane jest obok niej. Koncern w dalszym ciągu podejmuje działania mające na celu wzmocnienie marki produktów:

  • Copeland Scroll,
  • DWM Copeland,
  • Alco

Copeland Scroll to sprężarki spiralne, które od wielu lat ulegają znacznym modyfikacjom. Obecnie ten typoszereg sprężarek może być zastosowany w aplikacjach: klimatyzacyjnych (ZR), średniotemperaturowych (ZB, ZS), niskotemperaturowych (ZF) oraz w pompach ciepła (ZH). Obecnie Copeland oferuje sprężarki spiralne przystosowane do pracy z większością stosowanych na rynku czynników chłodniczych.

DWM Copeland i Prescold oznacza pełny asortyment sprężarek półhermetycznych. Produkowane są od kilkudziesięciu lat, ciągle udoskonalane doprowadziły w ostatnich latach do stworzenia płyty zaworowej typu Discus. To rozwiązanie pozwala kompresorom z tego typoszeregu uzyskać jeden z najkorzystniejszych współczynników wydajności chłodniczej (określany jako stosunek wydajności chłodniczej i poboru energii elektrycznej) z oferowanych na rynku urządzeń o podobnej konstrukcji.

Alco to dostawca całej gamy tradycyjnej automatyki chłodniczej jak: zawory rozprężne, filtry odwadniacze, zawory elektromagnetyczne, komponenty linii olejowej, sterowniki elektroniczne, presostaty itp. W ciągu ostatnich lat ALCO postawiło na rozwój rozwiązań wykorzystujących elektroniczne zawory rozprężne oraz systemy sterowania i monitoringu pracy układów chłodniczych.

Źródło: elektronika-sa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz