Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

K-FLEX – producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej

K-FLEX ST - izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego służąca do izolowania termicznego
K-FLEX ST - izolacja wykonana z kauczuku syntetycznego służąca do izolowania termicznego [Źródło: k-flex.pl]

L`ISOLANTE K-FLEX jest włoskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku przeznaczonych do izolacji termicznej i akustycznej, które dzięki swoim przedstawicielstwom handlowym i zakładom produkcyjnym jest obecne na całym świecie. Produkty i kompleksowe rozwiązania izolacyjne K-FLEX znajdują zastosowanie w wielu sektorach: od budownictwa do transportu, od przemysłu petrochemicznego do odnawialnych źródeł energii.

Firma założona została w Roncello w 1989 roku przez Amedeo Spinelliego i dzięki jego wcześniej zdobytemu doświadczeniu w sektorze przetwórstwa gumy, powstał pierwszy zakład produkcyjny wytwarzający materiały izolacyjne ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej. W początkowej fazie działalności firma zatrudniała 35 osób.

W 1998 roku K-FLEX kieruje swoje działania poza granice europejskie, zakładając w Chinach (K-Flex Rhein) swój pierwszy z 4 zakładów produkcyjnych na chińskim terytorium, z których ostatni zaczął w pełni funkcjonować na początku 2009 roku. W 1999 roku został otwarty pierwszy zakład produkcyjny w Turcji, a w marcu 2001 roku otwarto zakład produkcyjny w Youngsville (Karolina Północna), następnie w Rosji (2005), a w 2008 roku w Indiach i Malezji.

W międzyczasie następował dalszy rozwój firmy na terenie Europy w postaci nowych oddziałów w Niemczech (grudzień 2000), w Skandynawii (lipiec 2005), w Polsce (grudzień 2005), w Wielkiej Brytanii (kwiecień 2006) i w lipcu 2008 roku w Rumunii.

Szczególnie istotny dla firmy był rok 2008, w którym K-FLEX przeprowadził kilka strategicznych operacji pozwalających umocnić pozycję na najważniejszych rynkach. W styczniu firma nabyła udziały w spółce Joint Venture Nomaco K-FLEX w USA: nowa spółka K-FLEX USA L.L.C w całości należy do kapitału włoskiego i dzięki 5 punktom dystrybucyjnym rozlokowanym na terytorium Stanów Zjednoczonych zapewnia szybką i wydajną odpowiedź na potrzeby klientów, mając na celu stanie się głównym graczem w sektorze izolacji w Ameryce Północnej.

W kwietniu 2008 roku L’ISOLANTE K-FLEX umocnił pozycję w działalności prowadzonej w Chinach, podpisując umowę nabycia całości udziałów posiadanych przez Pan-Chen Overseas Co.Ltd. w K-FLEX (Hong Kong) Inslulated Company Limited i przejmując nad nią pełną kontrolę.

K-FLEX działa w następujących obszarach:

  • instalacje chłodnicze i gazy techniczne,
  • wentylacja i klimatyzacja,
  • instalacje grzewcze i solarne,
  • przemysł i energetyka,
  • akustyka,
  • pasywna ochrona przeciwpożarowa.

Źródło: k-flex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz