Reklama
https://h2poland.com.pl/

XENE autoryzowanym dystrybutorem paneli TW(Tongwei) Solar

W lipcu 2023 r. spółka Xene podpisała umowę na dystrybucję modułów fotowoltaicznych z firmą TW(Tongwei) Solar. Umowa określa zasady bezpośredniej współpracy w Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie w Unii Europejskiej, na których już aktywnie działa Xene. Kontrakt na najbliższe lata zakłada zakupy na poziomie kilkudziesięciu MW paneli w technologii PERC i N-type.

XENE autoryzowanym dystrybutorem paneli TW(Tongwei) Solar
XENE autoryzowanym dystrybutorem paneli TW(Tongwei) Solar

Xene to dynamicznie rozwijający się dystrybutor zajmujący się sprzedażą komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, Rumunia czy kraje Beneluksu i CEE. Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy o zasięgu regionalnym i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B i farmy fotowoltaiczne.

Reklama
oknonet.pl

Niezmiernie nam miło powitać w naszej ofercie tak dużego producenta paneli jakim jest firma TW(Tongwei) Solar, która od 2006 produkuje komponenty fotowoltaiczne. W 2022 r. firma TW(Tongwei) Solar dołączyła do rankingu Bloomberga Tier1 z niebywałą ilością sprzedanych GW – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A. – Jednym z celów strategicznych poszerzenia oferty na 2023 rok było zakontraktowanie modułów, które są bardzo dobrej jakości, ale też mocno konkurencyjne cenowo. Produkty TW(Tongwei) Solar, które już oferujemy naszym klientom, posiadają 15 letnią gwarancję produktową oraz 30 letnią gwarancję na liniową produkcję. Naszą ambicją jest dostarczanie naszym klientom modułów sprawdzonej jakości i wytrzymałości w najlepszych cenach – podsumowuje Wojciech Kłosowski.

Firma TW(Tongwei) Solar to od 2006 r. producent ogniw fotowoltaicznych, który jako pierwszy na świecie wdrożył w swoich fabrykach w pełni zautomatyzowany proces produkcji z normą Industry 4.0. Do tej pory firma TW(Tongwei) Solar zbudowała i uruchomiła w sumie 80 inteligentnych linii produkcyjnych składających się z automatycznych robotów chwytających i inteligentnych robotów transportujących. Łącznie funkcjonuje ponad 1000 robotów transportujących, tworząc najbardziej inteligentną zieloną produkcję na świecie o największej masie efektywność konwersji produkcji. Roczna zdolność produkcyjna firmy to ok. 70GW ogniw i 80GW modułów fotowoltaicznych.

W portfolio TW(Tongwei) Solar można znaleźć moduły w technologii P-type PERC, Shingled oraz N-type o różnych mocach, od 400Wp do nawet 670Wp. Dużą popularnością cieszą się nadal moduły PERC P-type z ogniwami połówkowymi, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. W ofercie Xene znajdują się moduły mono PERC w mocach od 400Wp do 505Wp o różnym kolorze ramy (Silver lub Black) oraz moduł 400Wp Full Black. Ogniwa i moduły fotowoltaiczne wyprodukowane w ponad siedmiu fabrykach firmy są sprzedawane również do uznanych firm PV z segmentu Premium na zasadzie produkcji OEM.

Źródło: xene.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz