Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Sungrow zapewnia o wysokiej dostępności falowników do instalacji domowych

Zmiany na rynku fotowoltaicznym, nie tylko w Europie, były w tym roku bardzo trudne dla całej branży. Problemy z łańcuchem dostaw dotknęły ostatnio wszystkich graczy na rynku, a firma Sungrow nie jest w tym aspekcie wyjątkiem. Mimo to, firma Sungrow była w stanie złagodzić większość negatywnych skutków związanych z tymi problemami. Dlaczego? Komentuje Meng Yang - dyrektor ds. dystrybucji na Europę w Sungrow.

Sungrow zapewnia o wysokiej dostępności falowników do instalacji domowych
Sungrow zapewnia o wysokiej dostępności falowników do instalacji domowych [źródło: pl.sungrowpower.com]

Sungrow jest jednym z największych na świecie producentów falowników. W ubiegłym roku firma dostarczyła w skali globu aż 47 GW. Może pochwalić się też długotrwałymi relacjami ze swoimi dostawcami, co jest niezwykle ważne w tych trudnych czasach. Co więcej, producent falowników fotowoltaicznych chwali się wysoką dostępnością zarówno 1-fazowych falowników fotowoltaicznych, 1-fazowych i 3-fazowych falowników hybrydowych, jak i dostępnością magazynów energii do zastosowań domowych.

Ciężka praca

Firma Sungrow bardzo ciężko pracowała w ciągu ostatnich miesięcy, aby zapewnić dostępność wielu swoich produktów, szczególnie tych przeznaczonych na rynek instalacji domowych w Europie. Jeśli chodzi o kwestie logistyczne, Meng Yang, Distribution Director Europe ma jednoznaczną opinię.

Elastyczność i zdolność adaptacji są tu kluczem. Jeśli chcesz i potrafisz się dostosować, zawsze istnieje sposób na przezwyciężenie tego rodzaju problemów. Przede wszystkim korzystaliśmy z różnych portów w Chinach i dzięki temu znaleźliśmy najszybszą trasę, aby nasze produkty dotarły do Europy. I pomimo trudnej sytuacji w Ukrainie i w Rosji, dostarczamy również przesyłki z Chin prosto do Niemiec przez Nowy Jedwabny Szlak. Pomimo kilku drobnych opóźnień, jak dotąd funkcjonowało to całkiem dobrze. – komentuje Meng Yang, dyrektor ds. dystrybucji na Europę.

Dzięki obraniu takiej strategii, firmie Sungrow udało się zachować dostępność prawie wszystkich swoich produktów przeznaczonych na rynek instalacji domowych.

Zwłaszcza rozwiązanie 1-fazowe i 3-fazowe, połączenie falownika hybrydowego i magazynów energii, to obecnie niezbędne produkty na rynku europejskim, ponieważ mamy do czynienia z wyjątkowo wysokimi kosztami energii” – komentuje Meng Yang, dyrektor ds. dystrybucji na Europę.

Problem z instalatorami

Sungrow współpracuje z silną siecią dystrybutorów w całej Europie, aby mieć pewność, że produkty są dostępne dla instalatorów. Niestety aktualnie dużym wyzwaniem na rynku jest to, że nie ma wystarczającej liczby instalatorów, aby nadążyć za popytem na instalacje fotowoltaiczne. W efekcie, mimo zapewnionej dostępności produktów fotowoltaicznych, nie ma na rynku wykwalifikowanych osób, które mogłyby montować instalacje. Co robi Sungrow, aby złagodzić tę sytuację?

Niestety brak instalatorów to problem, którego ostatnio doświadczamy. Jest to obecnie ogólny problem na rynku, na który składa się wiele różnych czynników. Na szczęście nasze produkty są zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować ten problem. – komentuje Meng Yang.

Jak zaznacza dyrektor ds. dystrybucji na Europę, Sungrow zaprojektował swoje urządzenia tak, aby ich instalacja była jak najłatwiejsza. Podczas instalacji nie ma potrzeby otwierania urządzeń, a wszystkie złącza są umieszczone na zewnątrz. Proces montażu jest więc bardzo szybki. Meng Yang podkreśla również fakt, że do montażu wystarczy nawet jedna osoba!

Niektóre z naszych urządzeń wymagają mniejszej liczby osób do ich zainstalowania niż w przypadku urządzeń wielu innych marek obecnych na rynku. Konkretnym przykładem, który to pokazuje, jest nasz magazyn energii dla domu. Ze względu na to, że jest to system modułowy, może być łatwo zainstalowany przez jedną osobę, podczas gdy większość magazynów energii innych marek, ze względu na swoją wagę, wymaga dwóch instalatorów. – mówi Meng Yang

Warto również dodać, że w magazynach energii Sungrow nie jest wymagane okablowanie między modułami, co również ułatwia i przyspiesza montaż. Ponadto Sungrow wprowadził nowy, usprawniony proces uruchamiania, który obejmuje mniej kroków w samym procesie instalowania i zapewnia instalatorowi możliwość pełnego zdalnego uruchomienia. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Sungrow stawia na zrównoważony rozwój

Oprócz wszystkich podjętych już działań zmierzających do poprawy obecnej sytuacji na rynku fotowoltaicznym, Sungrow podejmuje również dalsze działania mające na celu zwiększenie zrównoważonego rozwoju w procesie produkcji.

Zobowiązaliśmy się już do osiągnięcia celu, jakim jest wykorzystanie 100% energii odnawialnej do produkcji do 2028 roku w ramach inicjatywy RE100. Zostaliśmy również członkiem EP100, aby zoptymalizować naszą wydajność energetyczną. – mówi Meng Yang

Jak dodał, Sungrow dołączył również do kilku innych inicjatyw mających na celu zmniejszenie naszego śladu węglowego i zobowiązaliśmy się do realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Źródło: pl.sungrowpower.com

Sungrow
Senatorska 2,
00-075 Warszawa
tel. +48 221530484
pl.sungrowpower.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz