Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Sterownik SPV SM – niezbędny element przemysłowych farm fotowoltaicznych

Podnoszenie efektywności działania i optymalizowanie procesów to cele każdego przedsiębiorstwa. Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą na ich osiągnięcie jest monitorowanie i obniżanie kosztów funkcjonowania, zwłaszcza kosztów stałych, ponoszonych na bieżącą działalność. Coraz większa ilość zakładów produkcyjnych decyduje się na zainwestowanie środków w instalację fotowoltaiczną, dzięki której możliwa jest produkcja energii elektrycznej na potrzeby własne. W ten sposób przedsiębiorcy chcą obniżyć koszty swojej działalności i zachować jej konkurencyjność na rynku. Jednakże, aby skorzystać z pełnego potencjału technologii fotowoltaicznej, niezbędne jest zastosowanie skutecznych narzędzi, które pozwolą nadzorować i kontrolować instalację zgodnie z wymaganiami systemu elektroenergetycznego.

Sterownik SPV SM – niezbędny element przemysłowych farm fotowoltaicznych
Sterownik SPV SM – niezbędny element przemysłowych farm fotowoltaicznych

Apator partycypuje w rozwoju rynku OZE dostarczając nowatorskie oraz innowacyjne produkty i systemy, które pozwalają na maksymalizację zysków, zminimalizowanie kosztów oraz zagrożeń związanych z obsługą farm fotowoltaicznych. Sterownik SPV SM jako strażnik mocy dla instalacji fotowoltaicznej to urządzenie, umożliwiające regulację parametrów pracy instalacji PV, które jest niezbędnym elementem przemysłowych instalacji fotowoltaicznych, wytwarzających energię elektryczną na potrzeby własne.

Sterownik SPV SM służy do ograniczenia mocy czynnej eksportowanej do sieci dystrybucyjnej, tym samym eliminując ryzyko ponoszenia kar finansowych z tego tytułu. Urządzenie reguluje w czasie rzeczywistym moc czynną na podstawie pomiaru wartości i kierunku przepływu energii w punkcie przyłączenia, a także na podstawie pomiaru mocy czynnej generowanej przez instalację PV. Dzięki połączeniu z dataloggerami, automatyką zabezpieczeniową, analizatorami parametrów sieci możliwe jest odłączenie źródła od sieci przy pomocy wyłącznika.

SPV prawa

Moduł SPV SM jest również odpowiedzialny za zbieranie i gromadzenie informacji z urządzeń obiektowych¬ oraz modułów wejść/wyjść, udostępniając je urządzeniom nadrzędnym i konwerterom protokołów. SPV SM umożliwia łączność z systemem nadrzędnym OSD oraz obiektowym systemem SCADA.

Sterownik SPV SM, czyli strażnik mocy dla przemysłowych instalacji fotowoltaicznych to nowoczesne rozwiązanie. W zakresie doboru odpowiedniego urządzenia do potrzeb farm Apator służy wsparciem technicznym, przygotowuje sterownik pod konkretne wymagania inwestycyjne, może udzielić wsparcia w zakresie przygotowania koncepcji oraz dostosowania konfiguracji do układu na obiekcie.

Więcej informacji: apator.com

Kontakt:
Szymon Bendlewski
Menedżer Produktu
Apator SA
tel. +48 783 830 194
[email protected]
www.apator.com

Zapytania ofertowe:
[email protected]
tel. +48 42 638 75 00

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz