Reklama

Reo.pl ogłasza wyniki za pierwszy rok działalności

Po 12. miesiącach od startu działań Reo.pl, pierwsza w Polsce platforma handlu zieloną energią dzieli się wynikami. Ponad 200 klientów, sprzedaż na poziomie 33 000 MWh i redukcja emisji CO2 o blisko 25 000 ton – to tylko niektóre liczby warte zapamiętania.

Reo.pl ogłasza wyniki za pierwszy rok działalności
Reo.pl ogłasza wyniki za pierwszy rok działalności

Zielona energia pod lupą biznesu

Reklama

Reo.pl łączy w przestrzeni online wytwórców i odbiorców energii ze źródeł odnawialnych. To działanie spotkało się w minionych miesiącach z entuzjastycznym przyjęciem ze strony przedsiębiorców. Zgodnie z prognozami, stało się jasne, że polski biznes poszukuje źródeł zielonej energii w dobrej cenie, a z pozycji wytwórców bądź prosumentów – atrakcyjnych obszarów zbytu, bez udziału pośredników.

Generalna tendencja wzrostowa w rozwoju marketplace’u Reo.pl notowana jest z miesiąca na miesiąc (wykres. 1). Jeśli chodzi o źródła pochodzenia zielonej energii, to obecnie dominuje biogaz (50,41%), a w drugiej kolejności energia wiatrowa (49,22%).

Dynamiczna sytuacja geopolityczna, przekładająca się w dużej mierze na chaos na rynku energetycznym, zwracają społeczną uwagę ku alternatywom i energetycznej optymalizacji. Najlepszym wyborem jest zielona energia – mówi Grzegorz Tomasik, Wiceprezes Zarządu Reo.pl. Zarówno w perspektywie finansowej, jak i ekologicznej, postawienie na odnawialne źródła energii jest naszą przyszłością. Pokazują to wyraźnie wyniki dotyczące m.in. redukcji emisji CO2 o prawie 25 000 ton, dzięki działaniom Platformy i naszym Klientom – dodaje Grzegorz Tomasik.

W pierwszym roku działalności platformę odwiedziło blisko 150 tysięcy użytkowników. Wśród wytwórców i odbiorców zawierających transakcje dzięki Reo.pl przewagę stanowią przedstawiciele sektora MŚP, jednak duży biznes coraz częściej interesuje się tą formą zakupu lub sprzedaży zielonej energii.

Korzystanie z odnawialnych źródeł bądź działalność prosumencka, stanowią dla przedsiębiorstw nie tylko dobry sposób na ograniczenie wydatków, lecz także na realizację strategii zrównoważonego rozwoju i postulatów proekologicznych w praktyce.

Źródło: reo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz