Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Prąd z fotowoltaiki ze wsparciem TAURONA

Do sieci TAURONA podłączona jest już blisko jedna trzecia wszystkich mikroinstalacji w Polsce. Energetyczny lider ruszył z unikalnym wsparciem odpowiedniego poziomu produkcji prądu ze słońca w domowych instalacjach i możliwością zabezpieczenia ich przed ryzykami pogodowymi. Suma ubezpieczenia, włączając utratę korzyści finansowych z tytułu przerw w produkcji albo niższej produkcji prądu to nawet 84 tys. rocznie.

Prąd z fotowoltaiki ze wsparciem TAURONA
Prąd z fotowoltaiki ze wsparciem TAURONA [źródło: www.tauron.pl]

Odnawialne źródła będą wkrótce dominowały w miksie wytwórczym TAURONA, stanowiąc 80 procent wytwarzanej energii. Zielony Zwrot przekłada się również na systematyczną rozbudowę portfolio produktowego dla naszych klientów o rozwiązania wspierające wykorzystywanie zielonej energii w gospodarstwach domowych – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Z naszych danych wynika, że 80 procent właścicieli przydomowej fotowoltaiki, zdecydowało się na jej zakup ze względu na możliwe oszczędności – dodaje prezes Szczeszek.

Tylko w minionym roku do sieci TAURONA podłączono ponad 100 tysięcy nowych mikroinstalacji, tym samym jest już ich ponad 380 tysięcy.

Prąd ze słońca bez ryzyk

Fotowoltaika pozostaje opłacalnym źródłem energii dla gospodarstw domowych, co dostrzegają nasi klienci. Wspieramy ich od momentu instalacji tej technologii, po efektywne i bezpieczne korzystanie z niej, tak, aby generowane oszczędności były jak największe – mówi Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż.

Dla klientów, którzy posiadają już funkcjonującą instalację fotowoltaiczną, TAURON w ramach usługi Ochrona fotowoltaiki 24H, umożliwia teraz unikalne ubezpieczenie tej instalacji obejmujące jej urządzenia oraz potencjalną utratę przychodów na skutek nieczynnej mikroinstalacji. Dodatkowo usługa serwisanta fotowoltaiki umożliwia usunięcie awarii wewnętrznej instalacji elektrycznej, instalacji fotowoltaicznej lub nawet uszkodzenia dachu.

Ubezpieczyciel odpowiada za zniszczenia lub uszkodzenia instalacji fotowoltaicznej, które powstały w następstwie zdarzeń np. ogień, przepięcie, grad, opad, huragan, śnieg i lód, powódź, dewastacja, stłuczenie, uszkodzenie przez zwierzęta, kradzież z włamaniem, awaria oraz inne zdarzenia nie wskazane powyżej.

Jeżeli zniszczenie bądź uszkodzenie spowoduje wystąpienie przerwy w działaniu instalacji fotowoltaicznej, w tym wypadku ubezpieczyciel odpowiada za stratę finansową klienta wynikającą z braku produkcji energii elektrycznej przez mikroinstalację.

Oszczędności klientów związane są z wielkością produkcji energii elektrycznej i w tym zakresie ubezpieczyciel odpowiada za stratę finansową ubezpieczonego spowodowaną wystąpieniem niższej produkcji energii elektrycznej niż zakładana teoretycznie dla danej mikroinstalacji w każdym rocznym okresie ubezpieczenia.

Więcej o oszczędnościach z fotowoltaiki będzie można dowiedzieć się podczas darmowego webinarium z ekspertami TAURONA już 30 marca o godz. 18.00. Zapisy na tauron.pl/webinar

Źródło: tauron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz