Reklama
http://www.multitherma.com/

Photon Energy wchodzi na rynek w Polsce

Photon Energy ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada liczne oddziały w Europie i Australii.

Maciej Górski na stanowisku Country Head w Photon Energy
Maciej Górski na stanowisku Country Head w Photon Energy [Źródło: photonenergy.com]

Photon Energy N.V. to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, oferujące rozwiązania i usługi w zakresie energii słonecznej, które obejmują wszystkie etapy eksploatacji systemów fotowoltaicznych. Od jej powstania w 2008 r. firma Photon Energy zbudowała i oddała do użytku na dwóch kontynentach elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MWp, z czego 60,6 MWp należy do jej portfela własnego.

Po blisko roku szczegółowej analizy rynku i intensywnych przygotowaniach Photon Energy wkracza do Europy Środkowo-Wschodniej z zamiarem wdrożenia zintegrowanego modelu biznesowego obejmującego cały cykl życia elektrowni PV, jak również wykorzystania szans otwierających się przed segmentem, w którym działa Photon Water.

Jednocześnie do zespołu Photon Energy dołącza Maciej Górski, który będzie pełnił funkcję Country Head. Posiada on bogate doświadczenie w branży energetycznej, zdobyte m.in. jako członek zarządu Enea podczas debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz jako prezes zarządu PGE Energia Odnawialna, spółki z grupy PGE – największego polskiego koncernu energetycznego. Pełnił on również funkcje kierownicze w KGHM Polska Miedź oraz w kilku funduszach private equity, a także realizował wiele projektów doradczych w zakresie pozyskiwania finansowania.

Ostatnie lata dynamicznego rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki pokazują, że istnieje wiele możliwości biznesowych, zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych graczy. Model biznesowy Photon Energy obejmujący pełen cykl życia elektrowni słonecznej, tj. od nabycia praw do gruntu, przez rozwój projektu, budowę i finansowanie, aż po obsługę i usługi serwisowe świadczone również na rzecz zewnętrznych inwestorów, stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną. Bardzo ciekawym i ambitnym zadaniem będzie dla mnie wspieranie rozwoju firmy Photon Energy w Polsce w oparciu o jej międzynarodową wiedzę branżową oraz moje lokalne doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych i branży energetycznej – powiedział Maciej Górski, który będzie odpowiedzialny za działalność spółki w Polsce.

Photon Energy będzie zarządzać swoją działalnością na polskim rynku poprzez spółkę zależną Photon Energy Polska, z siedzibą w Warszawie, a dodatkowo obecnie uruchamia w Łodzi centrum usług zarządzania i serwisu instalacji fotowoltaicznych (O&M).

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz