Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Photon Energy uczestniczy w transakcji objęcia akcji wartej ponad 26 mln EUR

Transakcja obejmuje kwotę 27 mln AUD (17,2 mln EUR) od prywatnych inwestorów, w tym AGL, Schlumberger oraz Chevron Technology Ventures oraz sumę 15 mln AUD (9,5 mln EUR) od Australijskiej Agencji Energii Odnawialnej (ARENA). Photon Energy zrealizuje swoją kolejną transakcję kapitałową w wysokości 3 mln AUD (1,9 mln EUR), utrzymując 9% udziałów w RayGen.

Photon Energy uczestniczy w transakcji objęcia akcji serii C RayGen Resources wartej ponad 26 mln EUR
Photon Energy uczestniczy w transakcji objęcia akcji serii C RayGen Resources wartej ponad 26 mln EUR [Źródło: photonenergy.com]

Transakcja podwyższenia kapitału obejmuje środki w wysokości 27 mln AUD (17,2 mln EUR) od inwestorów strategicznych, takich jak AGL, Schlumberger i Chevron Technology Ventures, a także środki od nowych oraz dotychczasowych inwestorów spółki, łącznie ze środkami od Photon Energy. Transakcję zasiliła również dotacja zwrotna w postaci nierozwadniających akcji o wartości 15 mln AUD (9,5 mln EUR) od Australijskiej Agencji Energii Odnawialnej (ARENA), która w kwietniu 2020 r. nawiązała partnerstwo strategiczne z ReyGen, dołączając do grona inwestorów spółki.

Reklama
oknonet.pl

Photon Energy dzięki kolejnej transzy kapitałowej w wysokości 3 mln AUD (1,9 mln EUR), utrzymał swój udział w ReyGen na poziomie 9%. Photon Energy będzie działał jako deweloper projektów i generalny wykonawca (EPC) oraz – w stosownych przypadkach – jako inwestor kapitałowy we wspólnych projektach z RayGen.

Środki z transakcji zostaną przeznaczone na budowę, uruchomienie i eksploatację 50 MWh elektrowni w Carwarp w Australii o nazwie – RayGen Power Plant Carwarp (RPPC). Firma AGL zapewniająca odbiór projektu, realizuje prace nad studium wykonalności inwestycji w swoim zakładzie w Liddell w Australii. Część środków z transakcji zostanie również przeznaczona na projekt i budowę nowej linii produkcyjnej modułów PV o potencjale 100 MW rocznie (zwiększając istniejące moce z 25 MW do 125 MW rocznie), a także na przygotowanie projektów deweloperskich o mocy 1GWh+, do fazy zamknięcia finansowania.

RayGen w swoich projektach solar-plus-storage integruje opatentowaną technologię PV Ultra, łączącą fotowoltaiczną wieżę kogeneracji słonecznej z opatentowanym magazynem elektrotermicznym, składającym się z wodnego magazynu energii cieplnej, organicznych turbin cyklicznych Rankine oraz z chłodni przemysłowych. Technologia PV Ultra działa z powodzeniem od sześciu lat w zakładzie RayGen w Newbridge w Australii.

Cieszymy się, że możemy wziąć udział w kolejnej rundzie inwestycyjnej firmy RayGen, która dzięki swojej przełomowej technologii długoterminowego przechowywania energii słonecznej odpowiada na jedno z największych wyzwań branży związanych z brakiem ciągłości w dostawach energii odnawialnej, Udział w transakcji takich inwestorów, jak AGL Energy, Schlumberger czy Chevron Technology Ventures potwierdza właściwy kierunek naszych wcześniejszych inwestycji. Jesteśmy pewni, iż uzyskane finansowanie umożliwi ReyGen realizację swoich obiecujących projektów – powiedział Michael Gartner, dyrektor zarządzający Photon Energy w Australii i dyrektor technologiczny w Grupie Photon Energy.

 

Jesteśmy podekscytowani udziałem Photon Energy w kolejnej inwestycji na drodze do transformacji energetycznej, dzięki wysoce innowacyjnej technologii solar-plus-storage. Strategiczne partnerstwo z Photon Energy odgrywa kluczową rolę w procesie wprowadzania naszej technologii na rynek światowy – skomentował Richard Payne, CEO RayGen.

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz