Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

ML System zwiększa portfel zamówień

ML System, jeden z globalnych liderów rynku BIPV, podpisał umowę o wartości blisko 10 mln zł na dostarczenie instalacji BIPV w formie żaluzji, fasad wentylowanych, świetlików oraz produktów klasycznej fotowoltaiki. Kontrakt dotyczy kompleksu obiektów zlokalizowanych w Oławie i okolicach, w tym Galerii Oławskiej, będącej największą galerią handlową w regionie.

ML System
ML System [Źródło: mlsystem.pl]

W ostatnim czasie spółka podpisała również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 .

 

Rozwiązania szklane w budownictwie nie stanowią już jedynie o wartości estetycznej budynków, a ich rola wykracza poza konwencjonalne funkcje konstrukcyjne. Zastosowanie innowacyjnych modułów fotowoltaicznych w postaci żaluzji, fasad wentylowanych czy świetlików oferuje połączenie atrakcyjnej barwy, nowej formy architektonicznej z technologią produkcji energii. Wychodzi to naprzeciw modzie na ekologiczne budownictwo oraz wpisuje się w coraz bardziej rygorystyczne wymagania formalno-prawne w zakresie efektywności energetycznej nowo powstających i modernizowanych budynków – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W ostatnim czasie ML System podpisał również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Malmö. Zamawiającym jest Fasadglas Bäcklin AB.

Szkło, ze względu na swoją strukturę i nadruk, tworzy ciekawy efekt „iluzji optycznej” i zmienia swój wygląd w zależności od pogody i kąta, z którego patrzymy na fasadę. Przemieszczając się, można zaobserwować, że fasada „żyje”. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 – podkreśla Dawid Cycoń.

Źródło: mlsystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz