
W ostatnim czasie spółka podpisała również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 .
Rozwiązania szklane w budownictwie nie stanowią już jedynie o wartości estetycznej budynków, a ich rola wykracza poza konwencjonalne funkcje konstrukcyjne. Zastosowanie innowacyjnych modułów fotowoltaicznych w postaci żaluzji, fasad wentylowanych czy świetlików oferuje połączenie atrakcyjnej barwy, nowej formy architektonicznej z technologią produkcji energii. Wychodzi to naprzeciw modzie na ekologiczne budownictwo oraz wpisuje się w coraz bardziej rygorystyczne wymagania formalno-prawne w zakresie efektywności energetycznej nowo powstających i modernizowanych budynków – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.
W ostatnim czasie ML System podpisał również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Malmö. Zamawiającym jest Fasadglas Bäcklin AB.
Szkło, ze względu na swoją strukturę i nadruk, tworzy ciekawy efekt „iluzji optycznej” i zmienia swój wygląd w zależności od pogody i kąta, z którego patrzymy na fasadę. Przemieszczając się, można zaobserwować, że fasada „żyje”. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 – podkreśla Dawid Cycoń.
Źródło: mlsystem.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.