Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Termet wspiera środowiska naukowe: relacja z konferencji Kliwent Event

26 maja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się konferencja naukowa Kliwent Event. Wydarzenie zrzesza pracowników naukowych, studentów i firmy związane z branżą HVACR. Nie mogło tu zabraknąć ekspertów z firmy Termet S.A.

Termet wspiera środowiska naukowe: relacja z konferencji Kliwent Event
Termet wspiera środowiska naukowe: relacja z konferencji Kliwent Event

Event Kliwent to konferencja, którą zainicjowało koło naukowe “Kliwent”, zrzeszające studentów Inżynierii Kształtowania Środowiska. Wydarzenie jest okazją do spotkania przedstawicieli firm oraz pracowników naukowych AGH, na którym przedstawiają referaty dotyczące najważniejszych zagadnień oraz najnowszych rozwiązań w branży HVACR. Podczas ostatniej odsłony spotkania obecni byli również przedstawiciele firmy Termet, którzy zaprezentowali prelekcję dotyczącą hybrydowych systemów ogrzewania i innowacyjnych urządzeń opartych na ogniwach paliwowych oraz wodorze.

W obecnej sytuacji jaka panuje na świecie, głównie na rynku paliw, duże znaczenie ma dywersyfikacja źródeł ciepła, czyli posiadanie co najmniej dwóch różnych urządzeń grzewczych. Jest to najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie z punktu widzenia użytkownika, ponieważ ma on możliwość wyboru jakie urządzenie będzie ogrzewało dom w danym momencie w zależności od dostępności oraz sytuacji na rynku cen paliw – wyjaśniał Wojciech Korościk, specjalista ds. urządzeń grzewczych Termet S. A.

Czynniki na które nie mamy wpływu takie jak wojna na Ukrainie, czy też problemy z dostawami węgla pokazały, że posiadanie jednego źródła ciepła może być ryzykowne. Odpowiedzią na takie problemy może być posiadanie układu hybrydowego, czyli kotła gazowego oraz pompy ciepła – dodał Paweł Nowak, specjalista ds. marketingu Termet S. A.

Jakie jeszcze zalety układów hybrydowych wskazali eksperci Termet? Przede wszystkim, niezależność od jednego źródła ciepła. Po drugie – podkreślili, że współpraca obu urządzeń pozwala na bardzo efektywną oraz ekonomiczną pracę całego układu grzewczego. Po trzecie: w przypadku, wystąpienia w zimie niskich temperatur kocioł kondensacyjny będzie stanowił wsparcie dla pompy ciepła, dostarczając brakującą energię, bez obciążania sprężarki pompy ciepła.

prelekcja Wojciecha Koroscika 002

Podczas prezentacji podkreślono również, że układ hybrydowy może tworzyć nie tylko duet kocioł kondensacyjny i pompa ciepła, ale również pompa ciepła i panele fotowoltaiczne. Zwrócono też uwagę na to, że nie warto pozbywać się kotłów gazowych, które były regularnie serwisowane, podczas planowania zakupu pompy ciepła. Dobrą praktyką jest zachowanie urządzenia jako alternatywnego źródła energii.

Dynamiczne zmiany na rynku grzewczym, wynikające z transformacji energetycznej oraz europejskiego pakietu klimatycznego Fit for 55 – sprawiły, że producenci urządzeń grzewczych inwestują w innowacyjne rozwiązania. Dlatego też jednym z zagadnień prezentacji firmy Termet S.A. było przedstawienie rozwiązań w zakresie urządzeń, których praca opiera się na wykorzystaniu wodoru oraz ogniw paliwowych. Myślą przewodnią w konstrukcji tych urządzeń jest równoczesna produkcja ciepła oraz energii elektrycznej na potrzeby gospodarstwa domowego – dodaje Żaneta Lisowska, Kierownik Działu Marketingu w Termet S.A.

Wystąpienie ekspertów spotkało się z zainteresowaniem ze strony odbiorców, a tematy poruszone w trakcie wystąpienia były kontynuowane w kuluarach.

Termet S.A.

Długa 13
58-160 Świebodzice
tel. +48 74 85 60 801
email: [email protected]
www: termet.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz