Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Menlo Electric zaopatrzyło Ignitis Group w moduły Jinko Solar na potrzeby polskiej farmy fotowoltaicznej

W czasach zakłóceń w łańcuchu dostaw i szybko zmieniających się cen komponentów coraz więcej deweloperów zwraca się do dystrybutorów z prośbą o dostarczenie sprzętu do projektów na skalę przemysłową. Tak było w przypadku polskiego projektu farmy fotowoltaicznej Sunrise opracowanego przez Ignitis Group, w ramach którego Menlo Electric podpisało umowę na dostawę modułów.

Menlo Electric zaopatrzyło Ignitis Group w moduły Jinko Solar na potrzeby polskiej farmy fotowoltaicznej
Menlo Electric zaopatrzyło Ignitis Group w moduły Jinko Solar na potrzeby polskiej farmy fotowoltaicznej [źródło: www.menloelectric.com]

Ignitis Group to holding energetyczny z siedzibą w Wilnie na Litwie. Misją Ignitis Group jest wniesienie istotnego wkładu w dekarbonizację produkcji energii elektrycznej do 2030 roku. Jej spółki zależne zajmują się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej i ciepła, handlem i dystrybucją gazu ziemnego oraz usługami wspierającymi.

Misją Menlo Electric jest ułatwienie transformacji energetycznej poprzez poprawę dostępu do komponentów najwyższej jakości. Dystrybutor ten jest jednym z trzech największych sprzedawców modułów Jinko Solar i Risen Energy w Europie oraz oficjalnym dystrybutorem paneli słonecznych JA Solar oraz falowników i baterii Sungrow, SolarEdge i FoxESS. Firma przekroczyła 600 milionów złotych przychodów w 2022 roku i realizuje ponad 1000 zamówień obsługujących 300 klientów miesięcznie.

W pierwszej fazie projektu wykorzystano ponad 30 000 modułów bifacjalnych Tiger Pro o mocy 540 Wp od wiodącego producenta Tier 1, Jinko Solar. Moduł ten spełniał wysokie wymagania techniczne i projektowe, takie jak wydajność, pojemność i stopień degradacji. Instalacja zakończona w pierwszej fazie wygeneruje wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić 6000 gospodarstw domowych czystą energią słoneczną.

Pierwsza faza projektu rozpocznie produkcję komercyjną w drugim kwartale 2023 r., a kontynuacja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2024 r.

  Dla zespołu projektowego Ignitis Renewables podczas przetargu ważne było wybranie firmy z dużym doświadczeniem w branży. Ignitis Group współpracuje tylko z najbardziej godnymi zaufania profesjonalistami z dużym doświadczeniem na rynku odnawialnych źródeł energii. – powiedział Paulius Kalmantas, partner komunikacyjny Ignitis.

Zapewnienie szybkiego czasu realizacji było kluczowe dla powodzenia projektu. Od orientacyjnej oferty do ostatecznych dostaw minęły około 2 miesiące. Współpraca z Menlo Electric przebiegała bardzo sprawnie. Grupa Ignitis otrzymywała szczegółowe odpowiedzi na wszystkie pytania. W rezultacie od pierwszego dnia współpracy dobrze rozumieliśmy wzajemne wymagania.  – dodaje Paulius Kalmantas.

Menlo Electric zadbało o każdy szczegół: od dokumentacji zawierającej deklarację zgodności, przez karty produktów, certyfikaty, gwarancje producenta po zapewnienie terminowych dostaw wszystkich partii. „Grupa Ignitis jest bardzo zadowolona z wyniku współpracy obu spółek. Z niecierpliwością czekamy na okazję do ponownej współpracy z Menlo Electric w przyszłości.” – podsumował Paulius Kalmantas.

Ze strony Menlo Electric projekt prowadził Wojciech Borsucki, Dyrektor Sprzedaży na Polskę Północną: „Kontrakt na 17 MW oznaczał zapewnienie terminowych dostaw ponad 30 tys. paneli. W dobie zakłóceń w łańcuchach dostaw w przemyśle fotowoltaicznym wymagało to dużego wysiłku, ale cieszę się, że efekt końcowy zadowolił Ignitis. Będziemy szczęśliwi, mogąc ponownie współpracować z Ignitis w przyszłości.”

 

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz