Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Menlo Electric nawiązuje współpracę z Tongwei, fotowoltaicznym gigantem Fortune Global 500, aby przyspieszyć innowacje PV w regionie EMEA

Firma Menlo Electric nawiązała współpracę z Tongwei, aby dostarczać wysokiej jakości rozwiązania fotowoltaiczne i wdrażać innowacje na rynku energii fotowoltaicznej w regionie EMEA, wykorzystując wiodącą w branży wydajność rozwiązań Tongwei Solar i rosnącą obecność Menlo Electric w regionie.

Menlo Electric nawiązuje współpracę z Tongwei, fotowoltaicznym gigantem Fortune Global 500, aby przyspieszyć innowacje PV w regionie EMEA
Menlo Electric nawiązuje współpracę z Tongwei, fotowoltaicznym gigantem Fortune Global 500, aby przyspieszyć innowacje PV w regionie EMEA

Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor PV w regionie EMEA, nawiązał strategiczną współpracę z Tongwei Solar. Będący jednym z pięciu czołowych producentów modułów Tier1 na świecie, Tongwei Solar jest jedyną marką fotowoltaiczną wpisaną na listę Fortune Global 500. Dzięki wiodącym w branży rozwiązaniom w zakresie polikrzemu, ogniw i modułów tej firmy, nawiązane partnerstwo umożliwi dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań fotowoltaicznych, które zaspokoją popyt na rynku energii słonecznej w regionie EMEA.

W ciągu ostatnich 41 lat Grupa Tongwei osiągnęła stały poziom rozwoju. Obecnie marka Tongwei Solar ma największy udział w światowym rynku produkcji i sprzedaży polikrzemu o wysokiej czystości oraz może pochwalić się imponującymi mocami produkcyjnymi wynoszącymi 350 KT w przypadku polikrzemu, 100 GW w przypadku ogniw fotowoltaicznych i 80 GW w przypadku modułów. Jako światowy lider w dostawach ogniw PV przez sześć lat z rzędu, Tongwei Solar wnosi na ten rynek dużą dawkę specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Wraz z ekspansją na Bliski Wschód i Afrykę Północną na początku 2023 roku firma Menlo Electric stworzyła solidne podstawy do zwiększenia swojej obecności na całym świecie. Współpraca z Tongwei Solar oznacza zaangażowanie firmy w wypełnianie luki pomiędzy czołowymi światowymi producentami PV na rynku EMEA.

Bartosz Majewski, CEO Menlo Electric, wypowiedział się o tej współpracy: “Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Tongwei Solar oraz faktem, że będziemy mogli dystrybuować produkty tej marki do wszystkich 37 krajów, w których jesteśmy obecni. Nasza strategiczna współpraca umożliwi dostarczanie naszym klientom pełnego portfolio wysokiej jakości produktów topowej, globalnej marki, dostosowanych do ich zróżnicowanych potrzeb. Przyczyni się to do promowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w konkurencyjnej cenie.

Z kolei Qiu Xin, General Manager w Tongwei Module Business dodał: “Cieszymy się z nawiązania współpracy z Menlo Electric. Ich zaangażowanie w zadowolenie klientów doskonale pokrywa się z naszymi wartościami i nie możemy doczekać się pierwszych efektów naszego udanego partnerstwa, które przyczyni się do rozwoju całego sektora energii odnawialnej. Cieszymy się również, że obie firmy mają wdrożone programy CSR i będą współpracować również w tym aspekcie.

Celem zarówno Menlo Electric, jak i Tongwei Solar jest praca w celu zahamowania zmian klimatycznych, a także promowanie zielonej energii i pełna neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Aby dowiedzieć się więcej o Menlo Electric, odwiedź https://menloelectric.com/

Źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz