Reklama
envitechnik

Jakie nowe możliwości daje wprowadzenie nowej generacji falowników?

Inwertery, inaczej falowniki, służą do zmiany prądu zmiennego, na prąd stały. Dzięki temu możemy korzystać z energii słonecznej dopasowanej do wszystkich urządzeń w naszych domach. Nowa generacja falowników G3 od SOFARSOLAR to nie tylko lepsze wykonanie i więcej mocy, ale również łatwiejsza obsługa i pewna jakość.

Jakie nowe możliwości daje wprowadzenie nowej generacji falowników?
Jakie nowe możliwości daje wprowadzenie nowej generacji falowników?

 

Reklama
stiebel-eltron.pl

Inwerter 25~50 KTLX G3 – specyfikacja i możliwości

Falownik 25~50 KTLX G3 przede wszystkim wyróżnia się zwiększoną maksymalną efektywnością ładowania baterii, osiągającą 98,9%. W porównaniu z poprzednimi modelami różnica jest znacząca i wynosi aż 1,1%.

Nowa generacja inwerterów posiada wbudowany ogranicznik przepięć SPD typu II jednocześnie dla prądu stałego (DC) i zmiennego (AC), który gwarantuje większe bezpieczeństwo, w porównaniu z ogranicznikiem z generacji G2, podczas, np.: burzy z silnymi wyładowaniami elektrycznymi.

Szeroki zakres napięcia MPPT pozwala na podłączenie dwóch łańcuchów wysokowydajnych modułów monokrystalicznych o mocy nawet 500 W. To znacząca zmiana wprowadzona w inwerterze 25~50 KTLX G3, ponieważ na rynku znajdują się falowniki, które nie są w stanie obsłużyć nawet jednego łańcucha modułów.

Inteligentny monitoring z czytelnym wyświetlaczem LCD gwarantuje niczym nie zakłóconą pracę inwertera, a zdalna aktualizacja oprogramowania pozwala oszczędzić czas na ręczne wprowadzanie nowych ustawień i poprawek.

Mniejsza waga i wielkość z pewnością przysłużą się do lepszego wizualnego odbioru, ale również łatwiej dopasują się do miejsca, w którym inwerter będzie instalowany. 12-letnia gwarancja świadczy o tym, że SOFARSOLAR doskonale zna wysoką jakość swoich produktów i zdaje sobie sprawę z ich niezawodności.

Inwerter 25~50 KTLX G3 – podsumowanie

Nowa generacja falowników SOFARSOLAR zdecydowanie wysuwa się naprzód w wielu aspektach. Podniesiony standard wykonania, zwiększona moc parametrów i więcej możliwości pozwalają wykorzystać pełnię zasobów, które oferuje inwerter 25~50 KTLX G3.

  • Inteligentne monitorowanie i zdalna aktualizacja oprogramowania,
  • Kompatybilny z modułami PV 500+W,
  • Inteligentne skanowanie krzywych I/V,
  • Niższe napięcie początkowe, szeroki zakres napięcia MPPT,
  • SPD typu II zarówno dla DC i AC,
  • Maksymalna sprawność do 98,9%,
  • Trackery 3/4 MPP z przeciążeniem 1,5*DC

Źródło: sofarsolar.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz