Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Inwestycje PGE w projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 26 MW

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, na początku lutego tego roku kupiła siedem projektów fotowoltaicznych w województwach wielkopolskim i lubuskim o łącznej mocy zainstalowanej 26 MW. Wszystkie projekty posiadają ważne warunki techniczne przyłączenia. Prognozowana produkcja to blisko 29 GWh rocznie, co ma pozwolić zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną ok. 12 tysięcy gospodarstw domowych.

Inwestycje PGE w projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 26 MW [źródło: pgeeo.pl]
Inwestycje PGE w projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 26 MW [źródło: pgeeo.pl]

Uruchomienie wszystkich elektrowni planowane jest przez spółkę do końca trzeciego kwartału 2023 r. Do ich budowy wykorzystane zostaną nowoczesne moduły fotowoltaiczne, których parametry techniczne pozwalają na uzyskanie wysokiej produktywności, w warunkach pogodowych typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce. Poza budową elektrowni PV ma powstać również infrastruktura towarzysząca związana z wyprowadzeniem mocy.

 

 Nabycie siedmiu projektów fotowoltaicznych to kolejna po zakupie Farmy Wiatrowej Skoczykłody ważna w ostatnim czasie akwizycja PGE na rynku zielonej energetyki. Naszym celem jest wybudowanie do 2030 r. 3 GW nowych mocy w instalacjach fotowoltaicznych i dodatkowy 1 GW w elektrowniach wiatrowych. Dlatego oprócz przygotowywania własnych przedsięwzięć jesteśmy stale otwarci na możliwość pozyskiwania zarówno projektowanych, jak i zrealizowanych już inwestycji — mówi Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

 

W minionym roku PGE zabezpieczyła pod inwestycje związane z fotowoltaiką ok. 3 tys. ha gruntów oraz otrzymała pozwolenia na budowę nowych projektów PV o łącznej mocy blisko 200 MW. W kolejnych latach ten proces jeszcze przyspieszy, co pozwoli PGE rokrocznie ogłaszać przetargi na instalacje fotowoltaiczne o mocy rzędu 300 megawatów. PGE chce realizować inwestycje, zarówno korzystając z systemu wsparcia, jak i poprzez długoterminowe kontrakty typu PPA.

źródło: pgeeo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz