Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompy ciepła w Sollab fotowoltaika

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze wykorzystujące do pracy energię odnawialną pochodzącą z wody, powietrza bądź gruntu. Są one wielofunkcyjne, służą do ogrzewania czy chłodzenia budynku, a także podgrzewania wody użytkowej. Są w pełni automatyczne, a dzięki wbudowanemu wifi istnieje możliwość zdalnego sterowania pompą poprzez aplikację na smartfonie bądź tablecie. Pompy ciepła mogą stanowić jedyne źródło ciepła, bądź współpracować z innymi urządzeniami.

Pompy ciepła w Sollab fotowoltaika
Pompy ciepła w Sollab fotowoltaika [Źródło: sollab.pl]

Sollab logo

Pompy ciepła mają za zadanie nie tylko podnieść standard energetyczny budynku czy ograniczyć emisję substancji szkodliwych dla środowiska, czyniąc dom ekologicznym, ale przede wszystkim tworzyć sprawnie funkcjonujący układ grzewczy, który zapewni wysoki komfort życia i pozwoli na oszczędność finansową na przestrzeni wielu lat.

Świetnie nadają się zarówno do nowych jak i modernizowanych budynków. Pompa ciepła charakteryzuje się pracą w niskich temperaturach zasilania. Najlepszą metodą ogrzewania będzie więc ta, w której temperatura wody nie przekracza 40 stopni Celsjusza. Najbardziej odpowiedni sposób to ogrzewanie podłogowe.

Jeśli to możliwe, najlepiej całkowicie zrezygnować z grzejników i skupić się jedynie na podłogówce, która powinna być odpowiednio zainstalowana jeszcze przed montażem pompy ciepła. Ze względu na dosyć niską temperaturę wody rozstaw rurek powinien wynosić 10 centymetrów, a ich długość nie powinna przekraczać 100 metrów. Tak zaprojektowane ogrzewanie podłogowe zapewni optymalną pracę pompy ciepła.

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła w Sollab Fotowoltaika?

Zapewniamy:

  • odpowiedni dobór pompy ciepła już przy pierwszym spotkaniu
  • pomoc z załatwieniem wszystkich formalności związanych z dofinansowaniem
  • szybką i bezproblemową instalację
  • krótki czas oczekiwania na realizację inwestycji
  • stały kontakt z klientem, doradztwo i wsparcie na każdym etapie inwestycji

Pomożemy w uzyskaniu dofinansowania z programu czyste powietrze oraz otrzymaniem dodatkowej ulgi termomodernizacyjnej.
Nasi specjaliści za pomocą wykwalifikowanych programów kalkulacyjnych dobiorą odpowiednią wielkość pompy do konkretnej instalacji, zapewniając jej wieloletnią, bezproblemową i wydajną pracę.

Przejdź na sollab.pl i dowiedz się więcej.

2

Sollab Fotowoltaika posiada w swojej ofercie pompy ciepła KAISAI, które charakteryzują się wysoką jakością, a jednocześnie atrakcyjną ceną. Pompy ciepła KAISAI spełniają wymagania programu czyste powietrze, dzięki czemu uzyskanie dotacji nie powinno stanowić problemu.
Pompy ciepła KAISAI są wielofunkcyjne.

Wykorzystując powietrze atmosferyczne, generują ciepło służące do chłodzenia oraz ogrzewania domu i wody użytkowej. Dzięki funkcji zapobiegającej zamarzaniu gwarantują wydajną pracę nawet w temperaturze -25 stopni Celsjusza. Dodatkowo poniżej punktu biwalencji (dobrany indywidualnie dla każdego projektu) urządzenie automatycznie uruchamia dodatkowe źródło ciepła, jakim jest wspomagająca grzałka elektryczna.

Nawet podczas długotrwałego braku zasilania połączenie chłodnicze pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną jest odporne na zamarzanie, co gwarantuje ciągłą pracę pompy ciepła. Dodatek czynnika chłodniczego jest wymagany tylko wtedy, gdy długość przewodów czynnika chłodniczego ma więcej niż 15 metrów.

Pompy ciepła typu powietrze-woda dzielimy na:

  • Split (posiada dwie niezależne jednostki: zewnętrzną i wewnętrzną)
  • Monoblock (obecna jest tylko jednostka zewnętrzna, w którą w całości wbudowany jest czynnik chłodniczy)
    Forma Split i Monoblock dostępne są w różnych wariantach od 6 do 16kW z możliwością wyboru co 2kW. Od 12kW w KAISAI pompa ciepła jest już 3 – fazowa.

Temperatura grzania:

Maksymalna temperatura podgrzewanej wody wynosi 70°C, natomiast tryb chłodzenia wody to zakres temperatur od 30°C do 5°C. Pompa ciepła automatycznie dostosowuje temperaturę grzania wody, tak aby jej praca była jak najbardziej wydajna i ekonomiczna, dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania w budynku termostatu, który zaburzałby pracę pompy ciepła.

Współczynnik COP:

Współczynnik COP, który służy do wyrażania efektywności pompy, wynosi, w zależności od modelu KAISAI, od 4,65 do 5,2. Standardowo pomiar parametrów wykonuje się dla warunków A7W35 (temperatura otoczenia 7 stopni, temperatura wody w systemie 35 stopni).
Aby lepiej zrozumieć, czym jest współczynnik COP najlepiej posłużyć się przykładem: COP = 5 oznacza, że pompa, zużywając 1kW energii elektrycznej wytwarza łącznie 5 kW ciepła. Tak więc, na wytworzone 5kW ciepła składa się 1kW z energii elektrycznej oraz 4kW z ciepła z otoczenia.

Przyjazność środowisku:

Produkty firmy KAISAI są nowoczesne i energooszczędne, co czyni je ekonomicznymi w użytkowaniu oraz przyjaznymi dla środowiska. Spełniają wszystkie postanowienia unijne z Planu Działania 20/20/20, europejskie wymogi legislacyjne, a także wytyczne dla klimatyzatorów zawartych w Dyrektywie Ekoprojektu (ErP).

Pompy ciepła nie emitują szkodliwych substancji do otoczenia. Czynniki chłodnicze zastosowane w ich budowie mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż olej, gaz czy węgiel stosowane w innych tradycyjnych urządzeniach grzewczych. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną utrzymanie pompy ciepła oparte jest praktycznie tylko na odnawialnych źródłach energii, czyniąc dom w pełni ekologicznym.

Czynnikiem stosowanym w pompach ciepła KAISAI typu split jest czynnik R32. Charakteryzuje się on niższym potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego, niższą ceną oraz wyższą sprawnością przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych w porównaniu z czynnikiem R410A. Dodatkowo charakteryzuje się o około 30-procentową, niższą objętością co pozwala na ograniczenie rozmiaru wymiennika ciepła.

Komfort użytkowania:

Wbudowane nowoczesne sterowniki, cicha i czysta praca zapewniają maksymalny komfort użytkowania pompy ciepła. Urządzenie wyposażone jest również w gniazdko USB, co umożliwia szybkie i sprawne wprowadzenie aktualizacji oprogramowania i zapisywania nowych ustawień. Każdy posiadacz pompy ciepła ma możliwość pobrania na telefon bądź tablet aplikacji ComfortHome, która pozwala na zdalne sterowanie temperaturą czy stref grzania. Posługując się aplikacją, można z łatwością kontrolować zużycie energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo, bezobsługowość i opłacalność:

Pompa ciepła jest bezpieczna i praktycznie bezobsługowa w użytkowaniu co czyni ją bardzo dobrym rozwiązaniem dla nowych lub modernizowanych domów jedno i wielorodzinnych, biur, a także w lokalach usługowych. Aby spełniać wymogi gwarancyjne, należy wykonywać coroczny serwis pompy. Standardowo gwarancja obejmuje 3 lata, jednak za dodatkową opłatą można ją przedłużyć do 5 lat. Cena przedłużenia gwarancji to 1 500 zł netto do 16kW, powyżej tej mocy to 2 500 zł netto.

Pompy ciepła KAISAI są niezwykle wygodne i opłacalne, gdyż w swojej cenie posiadają między innymi konstrukcję nośną, podgrzewacz przepływowy czy podgrzewaną tacę odciekową co ułatwia i przyspiesza zrealizowanie całej inwestycji. Co więcej, uruchomienie całej instalacji jest wliczone w cenę zakupu pompy.

Ostateczna cena instalacji i użytkowania pompy ciepła zależy od wielu czynników. Odpowiednio przygotowany dom na pewno pozwoli obniżyć wszelkie koszty z tym związane.

Im mniejsze są straty ciepła, tym koszty budowy pompy ciepła szybciej się zwrócą, zatem o sprawności ogrzewania pompą ciepła będzie decydowała odpowiednia izolacja budynku. Koszty instalacji pompy ciepła obniżają również budowy domu ze względu na brak konieczności budowy komina w budynku, przez co oszczędza się na zakupie materiałów budowlanych. Nie ma również potrzeby budowy przyłącza gazu ziemnego czy wydzielania osobnego pomieszczenia na magazyn paliwa.

Aby koszty użytkowania pompy ciepła były jeszcze niższe, warto zainwestować również w instalację paneli fotowoltaicznych, czyniąc budynek w pełni ekologicznym i energooszczędnym.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wykonawcy

Artykuł sponsorowany

Sollab Fotowoltaika Sp. z o.o.
ul. Aliny Pienkowskiej 31
80-180 Gdańsk
tel. +48 608 435 001
e-mail: [email protected]
www.sollab.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz