Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

ELZAB dołącza do rynku fotowoltaiki z RENEVO

ELZAB SA, znany do tej pory jako producent kas fiskalnych, podpisał umowę partnerską z firmą RENEVO sp. z o.o. Pod marką ELZAB by RENEVO oferowane będą rozwiązania fotowoltaiczne, a wejście na rynek fotowoltaiki firma ELZAB, zainaugurowała inwestycją we własną elektrownię słoneczną o mocy 100 kW.

ELZAB dołącza do rynku fotowoltaiki z RENEVO
ELZAB dołącza do rynku fotowoltaiki z RENEVO [Źródło: renevo.pl]

W 2020 roku łączna moc zainstalowanych ogniw fotowoltaicznych została podwojona w porównaniu do 2019 roku. Fotowoltaika stała się tym samym jednym z najszybciej rozwijających się segmentów energetyki odnawialnej w Polsce. Prognozy na kolejne lata związane z rozwojem tego obszaru wskazują na dalszy wzrost instalowanych mocy do poziomu ok. 7 GW do roku 2030.

Reklama
oknonet.pl

 

ELZAB od 28 lat dostarcza polskim przedsiębiorcom najwyższej jakości urządzenia fiskalne. Nasza otwartość na nowe pomysły, elastyczność i sprawność organizacyjna pozwoliły nam przez lata zachowywać pozycję lidera na tym rynku. Rozwój technologii fotowoltaicznych stwarza nowe możliwości wzrostu biznesu dla ponad tysiąca autoryzowanych partnerów spółki ELZAB, ale przede wszystkim jest szansą na darmową, bezemisyjną energię i większą konkurencyjność dla tysięcy polskich firm. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych z energii słonecznej mogą korzystać także gospodarstwa domowe, znacznie obniżając przy tym koszty energii elektrycznej. Poprzez partnerstwo z RENEVO – innowacyjną polską spółką sprzedającą rozwiązania fotowoltaiczne – otwieramy zatem nowy rozdział naszej działalności, pod wspólną marką ELZAB by RENEVO – mówi Bartosz Panek, prezes zarządu ELZAB SA.

Pod koniec 2020 r. na dachu i elewacjach zespołu budynków należących do spółki w Zabrzu zamontowano 328 sztuk paneli słonecznych o łącznej powierzchni 547 m2 i całkowitej mocy 100 kW.

To pierwszy z trzech etapów budowy elektrowni PV. Po zakończeniu całej inwestycji moc zainstalowanych paneli ma wynieść 475 kW. Obecnie trwa procedura odbioru technicznego pierwszego etapu inwestycji.

Oferta ELZAB by RENEVO obejmować będzie zestawy fotowoltaiczne o mocy od 3 do 100 kW, złożone z paneli RENEVO o mocach 340 W oraz 370 W wykonanych w najnowocześniejszej technologii monokrystalicznej, obejmującej ogniwa half cut i PERC, oraz wielokrotnie nagradzanych inwerterów Huawei.

Wszystkie typy paneli RENEVO objęte są 25-letnią gwarancją na utrzymanie mocy i przechodzą rygorystyczne kontrole jakości – w tym testy w akredytowanym Zespole Laboratoriów Badawczych (ZLB) przy Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Współpraca między firmą RENEVO a spółką ELZAB może przyśpieszyć rozwój fotowoltaiki w Polsce. Technologia wsparta korzystnymi regulacjami i prawodawstwem osiągnęła poziom pozwalający na niemal 100-procentową redukcję rachunków za energię. Taka oszczędność jest dostępna zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm, bez względu na ich wielkość czy zapotrzebowanie na energię. Od początku funkcjonowania stawiamy sobie za cel skrócenie okresu zwrotu z inwestycji w technologie solarne. Udaje się to, ponieważ prowadzimy własne badania nad jakością i specyfikacją paneli oraz uprościliśmy proces produkcji i logistyki. Dzięki temu szybciej obniżamy ceny najnowszych technologii, nie tracąc na jakości. Jestem przekonany, że dzięki powołaniu ELZAB by RENEVO pomożemy tysiącom przedsiębiorstw w Polsce w poprawie rentowności i funkcjonowaniu z większym szacunkiem dla naszej planety – twierdzi Kamil Krasoń, prezes RENEVO sp. z o.o.

Źródło: renevo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz