.
Reklama
https://ecoflow.com
.

Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne

Edison Energia, jedna z najszybciej rozwijających się polskich spółek energetycznych, inwestuje we własne elektrownie PV. W portfelu firmy znalazło się 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MW. Edison Energia będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy będą wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar – Tiger Pro o mocy 525 Wp.

Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne
Edison Energia inwestuje w farmy fotowoltaiczne [Źródło: edisonenergia.pl]

Nowy rozdział w Edison Energia. Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej, dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek, inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Reklama
oknonet.pl

5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami z 2018 roku i pozwoleniami na budowę są rozlokowane w północno-zachodniej i zachodniej Polsce (woj. pomorskie, wielkopolskie i lubuskie). Ich budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku.

Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.

Jako pierwszy inwestor w Polsce będziemy korzystali z nowej serii modułów Tiger Pro jednego z największych producentów na świecie, firmy Jinko Solar. Do tej samej serii należą moduły fotowoltaiczne, które instalujemy u naszych klientów. Każdy klient, który jest zainteresowany naszą ofertą, może więc mieć pewność, że są one najwyższej jakości, gdyż stosujemy je sami na własnych inwestycjach. A są to inwestycje niebagatelne, dlatego że tych modułów będziemy mieli na farmach prawie 10 000 – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Seria modułów Jinko Tiger Pro łączy kilka najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie w produkcji masowej. Dzięki ich połączeniu możliwe było zwiększenie mocy modułu do 525Wp.

Moduły Tiger Pro jest to najnowsza seria producenta Jinko Solar. Są to dwustronne moduły fotowoltaiczne, mogące produkować energię elektryczną zarówno z promieni słonecznych padających od góry, jak również z promieni odbitych od podłoża. To oznacza zwiększenie produktywności gruntowych instalacji PV nawet o 10% Edison Energia jest prekursorem tej technologii w Polsce oraz jednym z pierwszych na świecie. – mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager Eastern Europe, Jinko Solar.

To jednak nie koniec planów spółki. Szefowie Edison Energia zapowiadają już kolejne inwestycje.

Zamierzamy kupować kolejne projekty i rozwijać je. Nasze portfolio farm fotowoltaicznych jeszcze w tym roku znacznie się powiększy – zapowiada Kamil Sankowski.

Źródło: edisonenergia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz